کد خبر : 8697

رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت خبر داد:

رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت گفت: محموله جدید واکسن خارجی به زودی وارد ایران می‌شود.

پیام نو| رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تامین واکسن کرونا طبق برنامه به خوبی پیش برود، پیش‌بینی این است که تا نیمه خرداد حدود ۱۰ میلیون واکسن کرونا به دست ما برسد.

صادق تبریزی ادامه داد: تا آخر خرداد واکسن کرونای تولید داخل نیز در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و واکسن پاستور که با مشارکت کوبا تولید می‌شود و واکسن کوایران برکت تا پایان خرداد تایید و تولید می‌شود و به دست وزارت بهداشت می‌رسد.

رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت گفت: پیش بینی این است که تا پایان خرداد حداقل دو واکسن ایرانی تولید داخل را در اختیار داشته باشیم، شاید هم زودتر به دست ما برسد و بعد از آن علاوه بر واکسن خارجی که تعداد آن زیاد نخواهد بود، با واکسن داخلی کار را جلو می‌بریم و به این ترتیب سرعت واکسیناسیون بیشتر می شود.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، تاکنون حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن خارجی از چهار نوع واکسن اسپوتنیک روسیه، واکسن چینی، کوواکسین هند و آسترازنکا کره جنوبی وارد شده است.

وزارت بهداشت اعلام کرده، تاکنون یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۴۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۷۶ هزار و ۶۶۷ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۱ دوز رسید.

 

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر