کد خبر : 8704

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی؛

نماینده ادوار مجلس شرح داد: جریان اصولگرایی تصور می‌کند با حضور ظریف در انتخابات شاید جریان ۷۶ تکرار شود که این امر شکست بزرگی برای این جریان خواهد بود.

پیام نو| مهدی آیتی درباره این که گفته می‌شود روز گذشته از محمدجواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نمایندگان به نوعی تعهد گرفته‌اند در انتخابات شرکت نکند، چرا جریانی از آمدن وی به صحنه انتخابات جلوگیری می‌کند، گفت: بعداز افشای فایل صوتی آقای ظریف کاملاً مشخص شد که جناح اصولگرا از حضور وی در میدان انتخابات وحشت دارد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم جریان اصولگرایی در نظرسنجی‌های خودشان از طریق مجاری که در دسترس دارند به این نتیجه رسیده‌اند که باتوجه به محبوبیت عمومی که ظریف  دارد  اگر در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کند یک موج اجتماعی به وجود می‌آورد و  شاید جریان ۷۶ تکرار شود که این امر شکست بزرگی برای این جریان خواهد بود.

وی با بیان این که افشان فایل صوتی آقای ظریف به نوعی کوپن ایشان را برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ سوزاند ، اظهار داشت: بعضی ها اعتقادشان بر این است که این  پوست خربزه‌ای بود که برخی دشمنان زیر پای ظریف انداختند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اصولگراها به این نتیجه رسیده‌اند ظریف بهترین گزینه برای جبهه  اصلاحات است و شانس رای بالایی دارد و برای همین هم تهدید می‌کنند و هم از او تعهد می‌گیرند که وارد انتخابات نشود.

وی  گفت: این اصلاً به نفع جمهوری اسلامی نیست زیرا یک انتخابات تک صدایی، یک طرفه و نابرابر  یک ضربه به نظامی است که چهل و چند سال از عمرش می‌گذرد.

آیتی بیان کرد: از یک سو شعار آزادی ، استقلال  و دموکراسی سر می‌دهیم اما  از سوی دیگر  با کنار زدن رقبا می‌خواهیم انتخابات را یک‌دست کنیم تا گزینه ای را از صندوق در بیاوریم که  مد نظرمان است. نادیده گرفتن رأی مردم به نفع نظام جمهوری اسلامی نخواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر کسی در یک رقابت نابرابر و ناعادلانه رئیس جمهور ایران شود از پشتوانه بزرگ ملت برخوردار نخواهد بود. معتقدم این دوره مشارکت پایین است و رئیس جمهوری که با رأی حداقلی بر سر کار بیایید بازتاب مثبتی در جوامع بین المللی نخواهد داشت.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر