کد خبر : 8715

عضو هیات نظارت استان تهران

عضو هیات نظارت استان تهران شرح داد: خانواده نامزدهای شورا در روند بررسی تایید یا رد صلاحیت افراد تاثیر ندارد و فقط صفحات فضای مجازی این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیام نو| حسن نوروزی امروز سه‌شنبه با بیان اینکه صلاحیت افرادی که در هیات‌های اجرایی و نظارت مورد تایید قرار نگرفته و اعتراض خود را اعلام کرده بودند، دوباره بررسی شده است، افزود: در بررسی مجدد هیات نظارت استان تهران، صلاحیت ۷۷ درصد تایید و ۲۳ درصد رد صلاحیت شدند.

 عضو هیات نظارت استان تهران درباره انتخابات شورا گفت: در بررسی های صورت گرفته در هیات نظارت کسانی که پرونده محکومیت قضایی از قبیل ضرب و شتم با چاقو، یا شرب خمر، حمل مواد مخدر یا مشروبات الکلی و رعایت نکردن شئونات اسلامی دارند، رد صلاحیت شدند.

 نوروزی اضافه کرد: خانواده نامزدهای شورا در روند بررسی تایید یا رد صلاحیت افراد تاثیر ندارد و ملاک بررسی شخص نامزد است و صفحات فضای مجازی این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 وی ادامه داد: در صورتی که عضویت و لایک این افراد در سایت‌ها و کانال‌های غیراخلاقی یا ضد انقلاب محرز شود به طور قطع صلاحیت این نامزد تأیید نمی‌شود؛ چراکه در شان اسلام نیست که بودجه و قانون‌گذاری یک شهر به دست اشخاص ضد انقلاب و نالایق سپرده شود.

وی ادامه داد: ما در مجلس  به دنبال تصویب و فعال‌سازی دفاتر دائمی هیات نظارت در استان و شهرستان‌ها هستیم تا رصد و فعالیت شوراهای شهر و روستا را داشته باشند و بنای ما این است که این هیات نظارت دائمی باشد.

حجت الاسلام حسن نوروزی اظهار داشت: مردم و نامزدهای انتخاباتی می دانند که امر شورا به عنوان یک امر سازمانی شکل می گیرد تا وضعیت شهر را ساماندهی کند. 

وی بیان داشت: افرادی که انتخاب می شوند باید بدانند که یک قوه ناظر دایر شده است که نظارت و عملکرد شوراها را تایید کند تا آنها امور را درست انجام دهند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر