کد خبر : 8845

اعتراض احمدی‌نژاد به شورای نگهبان؛

​محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به شورای نگهبان گفت: فهرست معین و یک‌طرفه‌ای در مقابل مردم قرار دادند.

به گزارش پیام نو، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده است روز چهارشنبه پنجم خرداد اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نمی‌کند و از هیچ نامزدی هم حمایت نخواهد کرد.

احمدی‌نژاد با انتشار ویدئویی گفت که «گستره درخواست و اصرار مردم برای نامزدی‌اش به حدی بود که نمی‌توانستم پاسخ منفی بدهم و بالاخره در برابر خواست بسیار وسیع مردم تسلیم شدم و علیرغم اطلاع از شرایط کشور، ثبت‌نام کردم».

او با اشاره به این‌که قبلا دو بار «بدون ارائه هیچ دلیلی» رد صلاحیت شده بود گفت: «به خاطر شرایط کشور و در احترام به مردم سکوت کردم ولی این بار به تقاضای مردم برای ثبت نام آمدم. اعلام کردم که اگر رد کنید قطعا در انتخابات شرکت نخواهم کرد، آن را به رسمیت نمی‌شناسم و از هیچ کسی حمایت نمی‌کنم».

رئیس‌جمهوری پیشین ایران در ادامه با اشاره به معرفی نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ توسط شورای نگهبان در روز سوم خردادگفت: «در اعلان اسامی مجددا اسم بنده را حذف کردند و یک فهرست معین و یکطرفه در مقابل مردم قرار دادند. باز از سراسر کشور مردم تماس گرفتند به طوری که یک سرخوردگی عمومی در جامعه ایجاد شد».

احمدی‌نژاد این سوال را مطرح کرد: «به چه دلیل مرا رد کردید یا به قول خودتان احراز صلاحیت نکردید؟ من دو بار با رأی بسیار بالای مردم مسئولیت اداره کشور به عهده من گذاشته شد. آیا در انجام وظیفه کم گذاشتم یا در اداره کشور ضعیف بودم؟»

او گفت که رد صلاحیتش «توهین به مردم و عبور از قانون اساسی بود و من پای آن خواهم ایستاد. باید بیایند در تلویزیون، در یک برنامه زنده و با حضور من، اعلام کنند که چرا من را رد کردند و من پاسخ بدهم».

ارسال نظر