کد خبر : 8904

روحانی:

رئیس جمهور گفت: برای بعضی‌ها که از کلمه همه پرسی زیاد خوششان نمی‌آید بگویم که اساس نظام و نهضت ما با همه پرسی شروع شد.

پیام نو| حسن روحانی در جلسه امروز (چهارشنبه ۱۲ خرداد) هیات دولت اظهار کرد: راه حلی که امام برای اداره کشور داشت از طریق انتخابات و مردم بود.

وی ادامه داد: میزان رأی ملت است شعار امام بود و نباید از امام فاصله بگیریم.

رئیس جمهور در ادامه گفت: صندوق رأی نتیجه و دستاورد مهم انقلاب اسلامی و انقلاب مشروطه است.

روحانی خاطرنشان کرد: نظریه امام این بود که مردم نقش اصلی و تعیین کننده در قدرت و اداره کشور داشته باشند.

وی بیان کرد: برای بعضی‌ها که از کلمه همه پرسی زیاد خوششان نمی آید بگویم که اساس نظام و نهضت ما با همه پرسی شروع شد.

وی اضافه کرد: نکند فردی روی نادانی بگوید که حالا اگر مردم در انتخابات کم حاضر شوند مهم نیست. یک نفر مهم‌ترین مساله را می‌گوید مهم نیست! در حالی که صندوق و انتخابات مهم‌ترین مساله ماست.

رئیس جمهور گفت: خدا را شکر که بعد از هشت سال همه به این نتیجه رسیده‌اند که مذاکره درست است و هیچ کسی از تقابل استقبال نمی‌کند. بعضی‌ها می‌گویند اگر ما بیاییم بهتر مذاکره می‌کنیم. خب چه بهتر. اهلا و سهلا. مهم این بود که بفهمید راه مذاکره و تعامل با جهان است که الحمدلله در این هشت سال فهمیدید.

روحانی خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم نطق خداحافظی انجام بدهم؛ چرا که دو ماه دیگر فرصت خدمت به مردم را داریم و در آن زمان به موقع حرف‌هایی که باید گفته شود را خواهم گفت.

وی گفت: امروز الحمدلله مسائل اصلی ما با آمریکایی‌ها در وین حل و فصل شده و چند نکته فرعی باقی مانده که اگر اراده بر این باشد که در این دولت این کار انجام شود من می‌گویم که این دولت این کار را انجام داده است. ما کارمان را انجام داده‌ایم و تمام کرده‌ایم.

 

منبع: ایسنا 

ارسال نظر