کد خبر : 8966

رئیس ستاد محسن رضایی در کردستان:

رئیس ستاد محسن رضایی در استان کردستان گفت: محسن رضایی به نفع هیج نامزد دیگری کنار نمی‌رود و تا آخر کار در صحنه می‌ماند.

پیام نو| رئیس ستاد محسن رضایی در استان کردستان گفت: محسن رضایی به نفع هیج نامزد دیگری کنار نمی‌رود و تا آخر کار در صحنه می‌ماند و معتقد است که با هرکس که خادم محرومین بوده و در خدمت انقلاب باشد، فارغ از نوع تفکر وی، همکاری می‌کند.

خالد حسینی با بیان اینکه انتخابات به معنی برگزیدن بهترین مورد، بین گزینه‌های موجود است، اظهار کرد: آسیب مشارکت نکردن در انتخابات به خود مردم بر می‌گردد و مردم باید بدانند که در صورت دوری کردن از این امر در آینده هم نمی‌توانند اعتراض و مطالبه‌گری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم به خاطر آینده خود باید حتما در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کنند افزود: از مردم انتظار و درخواست می‌شود که به صورت واقع‌بینانه به قضیه نگاه کنند و بدانند که قهر کردن هیچ مشکلی را دوا نمی‌کند، اما اینکه کدام گزینه انتخاب اصلح است امری مهم به شمار می‌رود و مردم باید به عملکرد افراد در گذشته توجه کنند.

رئیس ستاد محسن رضایی در استان کردستان، تفکر مردمی داشتن و نحوه عملکرد و عملگرا بودن را از مولفه‌های مهم نامزدهای انتخاباتی ذکر و بیان کرد: مردم هر منطقه به ویژه استان کردستان باید فردی را انتخاب کنند که بیش از سایر نامزدها، دردی بر درمان مشکلات آن منطقه باشد.

حسینی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده که وعده های گذشته به ویژه در خصوص اقوام بدون اجرا مانده است ادامه داد: امید است رایزنی‌هایی که نزد محسن رضایی صورت گرفته و وعده‌هایی که این نامزد انتخاباتی بیان کرده، نویدی برای مردم کرد، اهل سنت و همه محرومان حواشی کشور باشد.

وی به دیدگاه های محسن رضایی گریزی زد و عنوان کرد: ۲۰ میلیون اهل سنت و بیش از ۵ میلیون نفر کرد در سراسر کشور وجود دارد که بهره مندی از این قشر در تصمیم گیری‌ها و پست های کلان دولت در ادوار مختلف ریاست جمهوری صفر بوده است و معمولا اعضای کابینه دولت را ۴ استان کشور تشکیل می‌دهد و این در حالی است که نخبگان ما بخش های مهمی از کشورهای غربی را اداره می کنند.

رئیس ستاد محسن رضایی در استان کردستان، با تاکید بر اینکه به نخبگان اهل سنت و کرد زبان باید بیش از پیش توجه شود افزود: معتقدم که محسن رضایی باور به اجرایی کردن این امر دارد و رسما قول مساعد داده که برای تشکیل کابینه، مجموعه وزیران و معاونین رئیس‌جمهور از هر استان، یک نفر انتخاب کند و در این زمینه مقرر شده که هر استان ۱۰ نفر از توانمندترین افراد خود را معرفی کنند.

وی بر استفاده از استانداران توانمند بومی فارغ از مسایل سیاسی در استان کردستان تاکید کرد و گفت: هر چه مدیریت‌ها بدون واسطه و دخیل بودن سیاسی‌کاری‌ها صورت گیرد، انتخاب‌ها شایسته‌تر و عمل‌ها بیشتر خواهد بود.

حسینی با اشاره به اینکه بر اساس آمار بیشترین زنان خانه‌دار و بدون پشتوانه مالی در استان‌های حواشی کشور قرار دارند عنوان کرد: محسن رضایی در این زمینه بیان کرده که یارانه مردم با وجود کاهش چشمگیر ارزش پول ملی هنوز بدون تغییر مانده و این میزان، بدون هیچ عدالتی بین زنان سرپرست خانوار، افراد رانت‌خوار و دریافت کنندگان وام‌های کلان دولتی به صورت یکسان پرداخت می‌شود.

به گفته وی، رضایی معتقد است که یارانه باید بر اساس تورم افزایش یابد؛ همچنین باید حقوق مناسب برای زنان خانه‌دار با سود حاصل از منابع بخش خصوصی که غیر قانونی واگذار شده‌اند و یا از معوقات بانکی در نظر گرفته شود؛ دولت اقدام و تحول به به دنبال ایجاد نوآوری در بازار است.

رئیس ستاد محسن رضایی در استان کردستان با اشاره به بحث کولبری بیان کرد: که بیش از ۹۵ درصد قاچاق کشور از مبادی مشخصی انجام می‌شود و تنها ۵ درصد این امر به کولبری مربوط می‌شود، این در حالی است که کولبری به عنوان قاچاق قلمداد شده است، محسن رضایی برای حل چنین معضلاتی گفته که با انجمن‌های اقتصادی که تا شعاع ۳۰ کیلومتری تشکیل می‌شود، درآمد و مالیات گمرکات هر استانی در خود آن استان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: رضایی در صدد است تا صادرات و واردات در خود استان باشد و دست واسطه‌گری و دلالی را کوتاه کند، به طور قطع تحقق این امر درآمد مردم محروم در حاشیه کشور را افزایش می‌دهد و اجرای این وعده‌ها فقط توسط یک مجری صادق امکان پذیر است.

حسینی خاطرنشان کرد: محسن رضایی به نفع هیج نامزد دیگری کنار نمی‌رود و تا آخر کار در صحنه می‌ماند و معتقد است که با هرکس که خادم محرومین بوده و در خدمت انقلاب باشد، فارغ از نوع تفکر وی، همکاری می‌کند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر