کد خبر : 9043

با دستور وزیر کشور؛‌

ساعتی قبل درهای حوزه های انتخابیه در سراسر کشور به روی رأی دهندگان گشوده شد.

به گزارش پیام نو، ساعتی قبل درهای حوزه های انتخابیه در سراسر کشور به روی رأی دهندگان گشوده شد. با توجه به شرایط کرونایی ستاد انتخابات در اطلاعیه ای از روسای ستادهای انتخاباتی و فرمانداران سراسر کشور خواسته است تا نظارت کامل نسبت به ضد عفونی کردن شعب، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، عدم استفاده از استامپ، همراه داشتن خودکار شخصی و مواردی از این قبیل برای تضمین سلامتی هموطنان داشته باشند.

گزارش ها از نقاط مختلف کشور حاکی از آن است که تهمیدات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت سراسری و انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در چهار حوزه و مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه اندیشیده شده است.

در مجموع ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر که یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر  آنان رأی اولی هستند، واجد شرایط برای شرکت در انتخابات هستند؛ انتخاباتی که بیش از ۵۰۰ خبرنگار از ۲۲۶ رسانه خارجی آن را رصد و مخابره می کنند.

بر اساس اعلام وزارت کشور حدود ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری و حدود ۷۵ هزار شعبه برای انتخابات شوراهای شهر و روستا پیش بینی شده است و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر کشور اعم از نیروهای امنیتی، انتظامی، ناظران، بازرسان و مجریان در امر برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

در این دوره انتخابات الکترونیکی صرفاً در حوزه شوراهای اسلامی ۳۳ شهر تدارک دیده شده و در ۱۳۳ کشور نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود و تنها در سه کشور کانادا، سنگاپور و یمن انتخابات برگزار نمی شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر