کد خبر : 9084

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز گفت:‌ ظریف امروز با رئیس جمهور منتخب درباره برجام گفت‌و‌گو کرد.

پیام نو| سخنگوی وزارت امور خارجه برگزاری موفقیت آمیز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تبریک گفت.

سعید خطیب زاده در نشست خبری این هفته خود همچنین برای رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت کرد و گفت: برای ایشان بهترین آرزوها را دارم.

تبریک ۴۵ مقام خارجی به رئیسی تاکنون 

وی گفت: در طول ۴۸ ساعت گذشته تاکنون ۴۵ نفر از مقامات ارشد کشورهای مختلف پیام‌های تبریک خطاب به رئیس‌جمهور منتخب ارسال کردند که ۲۴ نفر آنها رییس جمهور ، نخست وزیر و رئیس‌دولت بودند.  ۴ نفر آنها رئیس‌پارلمان هستند و بقیه از شخصیت‌های ارشد سیاسی و ارسال این پیام‌ها طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

بعید نیست که دور آینده مذاکرات وین ، دور پایانی باشد

خطیب زاده در بخش دیگری از این نشست گفت : هیچ بعید نیست که دور آینده  مذاکرات وین، دور پایانی باشد. آنچه که در مورد مذاکرات وین باقی مانده است بیشتر از آن که احتیاج به مذاکره  داشته باشد احتیاج به اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی تمامی طرف‌ها دارد و اگر تصمیمات سیاسی گرفته شود ، می‌توانیم امیدوارم باشیم که دور آینده مذاکرات، دور پایانی باشد.

کمیته بررسی و تطبیق متن توافق وین با حضور نمایندگانی از دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است

خطیب زاده در پاسخ به سوالی تأیید کرد که کمیته بررسی و تطبیق متن توافق وین با حضور نمایندگانی از دولت ، مجلس و شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است.

وی افزود: قبل از سفر آقای  عراقچی این کمیته یک بارجلسه تشکیل داده است و بعد از بازگشت آقای عراقچی  به تهران نیز  تشکیل جلسه خواهد داد.

ظریف امروز به دعوت رئیسی به دیدار رییس‌جمهور منتخب رفت

خطیب زاده خبر داد: امروز صبح آقای ظریف به دعوت آقای رئیسی به دیدار رئیس جمهور منتخب رفتند و گفت‌وگوهای خوبی در حوزه برجام و سیاست خارجی انجام شد.

 

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر