کد خبر : 9093

قاضی‌زاده هاشمی:

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعداد صندوق‌ها زیاد بود و مردم به اشتباه رأی هرکدام را در صندوق اشتباه می‌انداختند.

پیام نو| امیرحسین قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا رأی شما در انتخابات با تغییر روبه رو بود، اظهار کرد: ابتدا باید بگویم که این موضوع برای من مهم نبود و اصلاً در اصل ماجرا هم تغییری ایجاد نمی‌کرد به خاطر همین تغییر آرای خود را پیگیری نکردم.

وی ادامه داد: بنده از تمام کسانی که به این جانب اعتماد کردند و رای دادند تشکر می‌کنم، زیرا رأی بنده نه قومیتی بود و نه سیاسی بود بلکه به نوع نگاه بنده اعتماد داشتند که این برای من ذخیره ارزشمندی است.

نامزد سیزدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از این ذخیره ارزشمند در تحول ایران استفاده خواهم کرد، گفت: معتقد هستم که مشکل اصلی کشور در اقتصاد، فرهنگ و ... نیست بلکه مشکل اصلی در مدل اداره کشور است و این مدل تا تغییر پیدا نکند مسائل هم حل نمی‌شود.

وی با اشاره به آرای باطله در انتخابات ۱۴۰۰، بیان کرد: این عدد از آرای باطله برای بنده بسیار عجیب بود و برای این موضوع یا باید تحلیل سیاسی داشت یا تحلیل اجرایی، مثلا در شعبه اخذ رأیی که بنده حضور داشتم زمان اخذ رأی با دو ساعت تاخیر شروع شد و همچنین بسیار کند اخذ رأی صورت می‌گرفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بعدی که باعث شد آرای باطله افزایش داشته باشد که تعداد صندوق‌ها زیاد بود و مردم به اشتباه رأی هرکدام را در صندوق اشتباه می‌انداختند این در حالی بود که بنده در شعبه‌ای که حضور داشتم رأی‌گیری شورا‌ها الکترونیکی بود و اگر این انتخابات کاغذی می‌بود باید چهار صندوق قرار می‌دادند که مشکل آن جا بود مردم را درباره صندوق‌ها توجیه نکردند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: موضوع بعدی که باعث شد ارای باطله افزایش داشته باشد سیاسی بود یعنی مردم اصل انتخابات و مشارکت را قبول داشتند، اما در بین کاندیدای موجود فرد اصلح خود را پیدا نکردند، ولی این موضوع جای تحلیل دارد، زیرا در سال ۸۸ با مشارکت ۴۰ میلیون نفری تعداد آرای باطله یک میلیون سیصد هزار رأی بود، ولی در یک مشارکت ۲۹ میلیون نفری جای سوال و بررسی لازمی دارد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر