کد خبر : 9162

نامه نمکی به جهانپور در پی انتقادها از پفیوز خواندن منتقدان روند واکسیناسیون؛

وزیربهداشت در نامه‌ای با اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درباره واردات واکسن در فضای مجازی گفت: اینک گفتار ونوشتاری با واژه‌های زمخت حتی برای آنان که دشنام می‌دهند، شأن مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست.

به گزارش پیام نو در نامه سعید نمکی خطاب به کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: اخیرا در فضای مجازی مطالبی از شما منتشر شد که به محض اطلاع خواستم تا به نحوی شایسته و با گفتمان در شان مجموعه نظام سلامت، کدورت را از اذهان بزدایید و فضای درهم ریخته را مرمت کنید و اشاره کردم هرگونه تاخیر و تعلل در این ترمیم دوستانمان را شگفت زده تر، مردم بی اطلاع را رنجورتر و اندکی را که سد راه سوء استفاده هایشان بوده‌ایم، آماده تر برای سوارشدن بر ارابه تخریب و شخم زدن مغرضانه دستاوردهای ارزشمند ایام پرملالمان خواهد کرد.

وی ادامه داد:‌ تلاش کردیم در این روزگاران سخت، در اوج کاستی‌های ناشی از تحریم‌های مالی بیرونی و بعضا عاطفی درونی بی توجه به رانش‌ها و کشمکش‌های فضای سیاسی کشور و در زیر بار آثار سیل، زلزله، آنفلوآنزا و کرونا فقط به مردم و نجاتشان از این بلای تاریخی بیندیشیم و با صبوری، خوشرویی، خستگی ها و بی خوابی های مستمر خود و همکاران جان برکف را به تاب آوری بدل کنیم تا مردم دلگرم باشند و نهراسند که شاید مدافعان سلامت کشورشان وامانده‌اند و چهار موج هولناک را با جمیع کاستی‌ها به لطف الهی مدیریت کردیم و مردم مهربان این سرزمین بخوبی می‌فهمند و کریمانه پاسدار خدمتگزاری صادقانه مدافعان سلامتند.

وزیر بهداشت افزود:‌ برای کاستن از تلخی لحظه‌های جانکاه این ایام سخت گفتمانی تازه را برگزیدیم و با شیرینی قند پارسی ادبیات کهن این سرزمین درآمیختیم و حتی سخنان نامربوط را با شعری، طنزی، تمثیلی برگرفته از گنجینه نفیس هنر و ادب دیرینه این سرزمین پاسخ گفتیم تا اندیشه‌های پریشان و خسته مردم را مشوش تر و منزلت خویش را نازل تر نکنیم.

نمکی در این نامه تصریح کرد:‌ اینک گفتار و نوشتاری با واژه‌های زمخت حتی برای آنان که دشنام می‌دهند، شان مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست. گفتمان سخیف در ذهن دیگران خفیفمان می‌کند و نخبه را گویش پخته باید و خدمتگزاران صبور را تندخویی و درشت گویی نشاید. در همین کارزارهای تبلیغاتی انتخاباتی بعضی از دوستان ۱۶ ماه زحمت ما را چگونه به چالش کشیدند؟ و ما فقط با طنز و شوخی از کنارش گذشتیم.

وزیر بهداشت افزود: صبوری، تاب‌آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.

نمکی در این نامه خطاب جهانپور تصریح کرد:‌ کرونا می‌رود، البته نه چندان زود همانگونه که اجدادش رفتند و ما نیز می‌رویم همانگونه که پیشینیانمان رفتند و آنچه می‌ماند، پژواک زیبایی‌ها و زشتی‌های گفتار ماست در زیر این گنبد مینا و نیکی ها و بدی‌های رفتار ماست که ثبت می‌شود در صفحه تاریخ این سرزمین کهن.  

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر