کد خبر : 9166

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور:

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله «بهروز وثوقی» برای آمدن به ایران هیچ مانعی ندارند.

پیام نو| خبر جدید حلاج زاده در خصوص بلامانع بودن بازگشت هنرمندان شاخصی که مدت‌هاست آرزوی بازگشت به کشور را دارند ولی نگران برخوردهای قهری با خود هستند می‌تواند بهانه‌ای برای تحقق آرزوهای این بخش از مردمی باشد که می‌توانند به موطن خود بازگردند و از رأفت اسلامی برخوردار شوند.

خبر خوش حلاج زاده می‌تواند برای بسیاری از کسانی که به هر دلیلی از ایران رفته‌اند و آرزوی بازگشت به وطن را دارند جذاب و خواندنی باشد.

مجید حلاج زاده گفت: در سال ۹۶ تعداد ایرانیان خارج از کشور، حدود ۷ میلیون نفر بود اما متاسفانه در چند سال اخیر روند مهاجرت بیشتر شد به طوری که در حال حاضر این جمعیت به بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی افزود: به عنوان یک ایرانی نگران وضعیت ایرانیانی خارج از کشور هستیم و مشکلات و مسائل آنها را پیگیری می‌کنیم و توجه به امور حقوقی آنها نیز در اولویت است.

حلاج زاده بیان کرد: تعداد زیادی از ایرانیان برای پناهندگی به یونان رفته‌اند و وضعیت نامطلوبی دارند و حدود ۵ هزار نفر از آب آلوده و فاضلاب استفاده می‌کنند و شرایط روحی و روانی آن‌ها بهم ریخته و از نگاه حقوق شهروندی وظیفه داریم فارغ از این که این افراد به چه دلیلی از کشور خارج شده‌اند برای حل مشکلات آنها و کمک به بازگشت این افراد تلاش کنیم.

ورود مجرمان، مفسدان و کلاهبرداران، ممنوع 

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور یادآور شد: باید به طور شفاف برای همه ایرانیانی که از کشور خارج شده و پشیمان هستند و یا مشکل دارند اطلاع‌رسانی شود که ما کمکشان می‌کنیم بازگردند و هیچ محدودیتی برای آمدن به ایران ندارند.

وی اضافه کرد: بجز کسانی که مجرم هستند و یا قتلی مرتکب شده و یا کلاهبرداری کرده و پرونده دارند مانند خاوری‌ها، سایر افراد برای بازگشت هیج مشکلی ندارند و ما وظیفه داریم مسیر بازگشت آنها را هموار کنیم.

۹۹ درصد مهاجرت‌ها به دلیل مشکلات مالی است

حلاج زاده گفت: شاید حدود ۹۹ درصد افراد به دلیل مشکلات مالی مهاجرت غیر قانونی داشته‌اند بویژه همه کسانی که به صورت قاچاق به یونان رفته‌اند مشکلات مالی داشته‌اند زیرا اگر ثروتمند بوند که از راه قانونی می‌رفتند.

وی اظهارداشت: ما نماینده ایرانیان خارج از کشور هستیم و وارد سیستم دولتی نمی‌شویم تا راحت‌تر بتوانیم مدافع حقوق ایرانیان باشیم و در این راستا اقدامات مهمی در حال برنامه‌ریزی است.

ایجاد شهرک‌های ویژه ایرانیان خارج از کشور/ دهکده سلامت

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور یادآورشد: تصمیم داریم در خصوص ایرانیانی که از ابتدای انقلاب از کشور خارج شده‌اند و امروز در سنین میانسالی قرار دارند و مایلند به ایران بازگردند طرح «مهاجرت معکوس» را اجرا کنیم تا به آرزو و خواسته خود برسند.

وی اضافه کرد: برخی از ایرانیان مقیم خارج توان مالی بالایی دارند و علاقمند هستند والدین میانسال و یا کهنسال خود را به ایران بازگردانند و با آن‌ها در ارتباط باشند لذا ما طرحی داریم تا دهکده‌های لاکچری و هوشمند برای آنها احداث کنیم تا این افراد با داشتن مراقب بهداشت در خانه‌های لوکس خود در وطن اقامت کنند و با فرزندان و بستگان خود در خارج هم از طریق اینترنت ارتباط داشته باشند.

حلاج زاده گفت: در این شهرک‌ها دهکده سلامت هم پیش‌بینی خواهد شد و با دوربین‌های کنترل از راه دور با نقاط دیگر و افراد وابسته ارتباط خواهند داشت تا از وضعیت زندگی و سلامت آنها با خبر شوند.

جذب سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور

وی یادآور شد: شرایط ناشی از تحریم و عوامل دیگر چند سالی است که اقتصاد ما را دچار چالش جدی کرده و امروز دغدغه مسئولان کشور بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی است و یکی از راهکارهای آن جذب سرمایه‌گذاری برای راه اندازی چرخ‌های تولید است.

حلاج زاده گفت: سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج چند هزار میلیارد تومان است که اگر بتوانیم با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب بستر بازگشت این سرمایه‌ها را مهیا کنیم اتفاقات خوبی در کشور رخ خواهد داد و با توجه به سیاست رئیس‌جمهور جدید که اعلام کردند استفاده از سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور را مورد توجه قرار دارند این موضوع را دنبال می‌کنیم.

حلاج زاده افزود: به دلیل تحریم‌ها در تامین ضمانت‌نامه‌های بانکی مشکلاتی داریم لذا درصددیم با ایجاد یک بانک در کشور عمان این ضمانت‌نامه‌ها را تامین کنیم تا شرایط سرمایه‌گذاری تسهیل و روان شود.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: بازگشت سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور می‌تواند ضمن رونق اقتصاد کشور به رفع بیکاری و ایجاد اشتغال هم کمک کند. 

 

منبع: برنا

ارسال نظر