کد خبر : 9178

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره):

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور داریم که به دلایل مختلف از داشتن فرزند محرومند.

پیام نو| مصطفی سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و رئیس هیأت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد در مراسم «آئین آغاز درمان ده هزار زوج نابارور و افتتاح سامانه جامع خدمات بنیاد ۱۵ خرداد» گفت: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم تاکنون با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ۸۰۰ فرزند دختر و پسر در خانواده‌هایی که بیش از ده سال چشم انتظار فرزند بوده‌اند به دنیا آمده اند.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: تاکنون این پروژه توسط بنیاد برکت پیش می‌رفت و از امروز این وظیفه به بنیاد ۱۵ خرداد واگذار شده است.

وی اظهار کرد: طبق تعاریف جمعیتی کشوری برتری دارد که جمعیتی متناسب و نوآور داشته باشد، چراکه با رشد جمعیت استعدادها و نبوغ افراد رشد خواهد کرد.

سید هاشمی عنوان کرد: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور داریم که به دلایل مختلف از داشتن فرزند محرومند که بنیاد ۱۵ خرداد با حمایت از ده هزار از این زوج‌ها تلاش کرده است تا راه‌حلی برای این مشکلات بیابد.

وی با اشاره به حمایت و تسهیلات بلاعوض به زوج‌های نابارور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بنیاد ۱۵ خرداد به خانواده‌های دارای فرزند به مادر تسهیلات یک میلیون تومانی بلاعوض و به پدر تسهیلات ده میلیون تومانی برای تأمین لوازم فرزندان اعطا خواهد کرد.

معاون هماهنگی ستاد اجرای فرمان امام با بیان اینکه ۱۴ درصد کسانی که متولد دهه ۱۳۶۰ هستند ازدواج نکردند، گفت: سه مسئله مالی، مهاجرت از کشور و اشتعال دلیل عدم ازدواج آن‌ها است.

منبع: همشهری آنلاین

 

ارسال نظر