کد خبر : 9190

​نخستین سهمیه تاریخ وزنه‌برداری بانوان کشورمان توسط وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگین ایرانی به‌دست آمد.

به گزارش پیام نو، با انصراف ورزشکار ساموآ، پریسا جهانفکریان در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری بانوان، سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد تا نخستین بانوی المپیکی تاریخ وزنه‌برداری ایران لقب بگیرد. ورزشکار ساموآ به‌نام «Iuniarra SIPAIA» از حضور در رویداد توکیو انصراف داده تا سهمیه او به بانوی وزنه‌برداری ایران اختصاص یابد که پیش از این در رنک ۱۵ جهانی قرار داشت.

بر این اساس، پریسا جهانفکریان نخستین بانوی وزنه بردار ایرانی است که سهمیه شرکت در بازی‌های المپیک را کسب می کند.

وزنه برداری بانوان

جهانفکریان طی هفته‌های گذشته به دلیل کم‌توجهی فدراسیون در بحث سیستم گزینشی المپیک به شدت از عملکرد رئیس و نایب رئیس بانوان فدراسیون انتقاد کرده بود و به همین خاطر حتی به کمیته انضباطی فدراسیون فراخوانده شد.

فدراسیون وزنه‌برداری در اقدامی عجیب پس از اعلام قطعی، خبر کسب سهمیه المپیک جهانفکریان را رسماً اعلام نکرد و بعد از انتشار خبر در رسانه‌ها، در نهایت آن را اعلام کرد.

در خبر منتشره فدراسیون وزنه برداری آمده است: «با قطعیت یافتن این سهمیه تاریخی، هماهنگی‌ها جهت واکسیناسیون وی و موضوعات مربوط به سیاست‌های ضددوپینگ در حال پیگیری است.»

این کسب سهمیه در حالی صورت گرفت که چندی قبل نیز وزنه‌برداری بانوان کشورمان موفق شد نخستین مدال خود در مسابقات جهانی را کسب کند. این بخش که با سیاست‌های حمایتی فدراسیون به تازگی راه‌اندازی شده، رشد و توسعه سریع و قابل توجهی داشته است.

منبع: راه دانا

ارسال نظر