کد خبر : 9235

در پی اظهارات مینو محرز درباره واکسن مشترک ایران-کوبا، کیانوش جهانپور گفت: سرکار خانم دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته‌های کشوری وابسته به این ستاد ندارند.

به گزارش پیام نو مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و مدیران اصلی پروژه ساخت واکسن برکت در گفت و گویی درباره همکاری مشترک انیستیتو پاستور ایران و کوبا برای ساخت واکسن مدعی شد: مرحله سوم واکسن کوبایی را به برخی افراد در ایران تزریق کردند و بعد قرار بود یک پروژه مشترک باشد که بعد سفیر این کشور اعلام کرده بود ما چنین پروژه ای نداریم.

او افزود: برای اینکه خود کشور کوبا به این واکسن دستور «تزریق اضطراری» داد و گفت کشور خودم و کشورهای دیگر آمریکای جنوبی بیشتر نیاز دارند و بنابر این اولویت را به آنها داد و سفیر این برنامه را اعلام کرد و این پروژه مشترک، اگر هم باشد، به تأخیر افتاده و نمی تواند خیلی کمک کند.

در واکنش به این اظهار نظر کیانوش جهانپور با اشاره اظهارات مینو محرز مبنی بر منتفی شدن واکسن تولید مشترک ایران و کوبا گفت: سرکار خانم دکتر مینو محرز هیچ سمتی در ستاد ملی کرونا و کمیته‌های کشوری وابسته به این ستاد ندارند و اظهارات ایشان از جایگاه عضو ستاد کرونا که متاسفانه در برخی رسانه‌ها مطرح شده است و مکرر از دکتر محرز به عنوان عضو ستاد کرونا یا عضو کمیته علمی کرونا نام می‌برند، درست نیست و ایشان هیچگونه سمتی در ستاد ملی کرونا ندارند.

وی اظهارکرد: بر این اساس مسوولیت اظهاراتشان با شخص خودشان است و اظهاراتشان شخصی است. متاسفانه مکرر در ماه‌های گذشته موارد متناقض و اظهارات و موضع گیری‌های غیر علمی، غیر فنی و بدون پایه و اساس از ایشان درباره واکسن‌ها اعم از واکسن‌های وارداتی و تولید داخلی مطرح شده که طبیعتا مسوولیت این اظهارات یا شخص دکتر محرز است.

ارسال نظر