کد خبر : 9308

اواخر سال ۱۳۹۹ بود که غلامحسین مظفری از مدیرعاملی منطقه آزاد کیش برکنار و جعفر آهنگران جایگزین او شد. اما حالا شنیده‌ها حاکی از بازگشت دوباره مظفری به سمت قبلی است.

پیام نو|‌ در ۱۱ اسفند ماه سال گذشته، مرتصی بانک مشاور رئیس جمهور در حکمی غلامحسین مظفری، مدیرعامل کیش را برکنار و آهنگران، معاون برنامه‎ریزی شورای عالی مناطق آزاد را به عنوان سرپرست این منطقه منصوب کرد. باوجود آنکه در حکم برکناری اشاره‌ای به دلیل آن نشده بود، اما منابع آگاه در همان زمان اعلام کردند که مسأله تغییر مظفری به برخی از تخلفات و عملکرد ضعیف او و تیمش مربوط می‌شد. گفته می‌شد که در زمان سرپرستی او هیچ پروژه مفیدی در کیش انجام نشده بود و شعارها و وعده‌های اعلام شد، در حد حرف باقی مانده بودند.
در دوران ریاست این شخص تخلفات گسترده‌ای از واگذاری زمین‌های ارزشمند به بهای ناچیز به افراد گرفته تا عدم صدور مجوز فعالیت‎‌های اقتصادی برای مشاغل متنوع و ... صورت گرفته است. طبق قانون هیچ سازمان و نهاد دولتی به بهانه اشباع مشاغل حق جلوگیری از صدور مجوز کسب و کار را ندارد. اما در طول دو سال گذشته با توجه عدم صدور مجوز فعالیت اقتصادی برای مشاغلی مانند کلوپ تفریحات دریایی، مجوز تاکسی و مجوز مشاورین املاک با قیمت‌های نجومی مانند ۳ تا ۵ میلیارد تومان در بازار آزاد خرید و فروش میشد. حتی پس از آنکه خبرهایی مبنی بر برگزاری آزمون مهارت سنجی جهت واگذاری مجوز املاک در کیش به گوش رسید، کمی بعد مشخص شد که این مجوزها بدون برگزاری آزمون ورودی و طی مراحل قانونی به دوستان و نزدیکان مقامات ارشد کیش اعطا شده و مدیران خواستار عدم برگزاری آزمون و در نتیجه عدم صدور مجوز فعالیت اقتصادی املاک شده‌اند.
از طرف دیگر شواهدی مبنی بر این موضوع وجود دارد که برنده ۷۵ واحد مسکونی دامون ۲ شخص به هویت فرامرز علیرضایی زاده نیشابور، همشهری و دوست مدیرعامل سابق کیش بوده است. املاک این واحد‌ها در یک روز و با قیمت متری ۳۰ میلیون تومان به این شخص واگذار شد و حالا که بحث نرخ گذاری مطرح شده، تیم فعال در دوره قبلی در تلاش است تا روند عملیات را متوقف کند. 
باوجود آنکه بخش بزرگی از تخلف‌های صورت گرفته مربوط به زمان ریاست مظفری در منطقه کیش بوده، حالا شنیده حاکی از آنست که او که چند ماه پیش از این سمت برکنار شده؛ در تلاش است تا با روی کار آمدن دولت جدید، پُست سابق خود را پس بگیرد. از طرف دیگر گفته می‌شود که مدیران منتسب باقی مانده از زمان ریاست این فرد در کیش نیز در حال زمینه سازی شرایط برای این جابجایی هستند. حالا باید دید که آیا آقای رئیسی، رئیس جمهوری منتخب با روی کار آمدن به عنوان رئیس قوه مجریه شانس مجددی به مظفری خواهد داد یا خیر.

شنیده می‌شود این فرد باقید وثیقه ۱۷۰ میلیارد تومانی یک از همشهریانش تا تعیین تکلیف پرونده آزاد شده است.

منبع: وانانیوز

ارسال نظر