کد خبر : 9310

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سال گذشته بخاطر دلایل بهداشتی بعضی هیأت‌های مذهبی تعطیل شد اما امسال اجازه تعطیلی هیچ هیأتی را نخواهیم داد.

پیام نو| محمد قمی روز پنجشنبه در سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیات‌ها در قم، افزود: ما موالیان اهل بیت(ع) و علاقه‌مندان به معارف الهی افرادی مسئولیت‌پذیر هستیم و اجازه نمی‌دهیم احکام و معارف بر روی زمین بماند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تعظیم شعائر حسینی(ع) تعظیم شعائر الله است و در هیچ ظرف مکانی و زمانی مانند دو ماه محرم و صفر نمی‌شود شعائر حسینی را گرامی داشت.

قمی ادامه داد: ما بچه‌های هیأت تکلیف گریز نیستیم و با مسئولیت پذیری که داریم اجازه نخواهیم داد دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص شعائر دینی بر زمین بماند.

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، هیأت، روضه خانگی و ایستگاه‌های صلواتی که سال گذشته تعطیل شد امسال با شکوه بیشتری باید برگزار شوند.

قمی تاکید کرد: ما اهالی هیأت چون مسئولیت‌پذیر و قانون‌مدار هستیم اجازه نخواهیم داد تا با تعطیلی آیین‌های دینی در ماه محرم و صفر شعائر الهی تضعیف شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ابراز داشت: تعظیم شعائر حسینی(ع) عهد امسال هیأت‌های مذهبی با امام عصر(عج) است.

وی یادآور شد: ما امسال در ماه محرم باید تمام ایران را سیاه‌پوش کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در جهت تعظیم شعائر به کار ببندند.

قمی با بیان اینکه در برپایی آیین‌های دینی تمام پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های درمانی باید لحاظ شود، گفت: حتی اگر مسئولان بهداشتی اجازه برپایی مراسم عزداری در فضای مسقف را نیز بدهند ما چند روز در فضای باز به اقامه عزا خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های مهم در آیین های محرم و صفر، گفت: فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده یکی دیگر از مطالبات مهم مقام معظم رهبری است که توسط هیأت‌های مذهبی دنبال خواهد شد.

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت، امروز به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر