کد خبر : 9349

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا:

طبق تصمیم بانک مرکزی و بانک‌ها که با هماهنگی دولت اتخاذ شده، در ۶ روز تعطیلات پیش‌رو شعب بانکی استان تهران و البرز نیز تعطیل خواهند بود.

پیام نو| طبق اعلام دولت و بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از فردا (سه‌شنبه) تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

از مهمترین سوالات مردم و فعالان اقتصادی بعد از اعلام تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز، نحوه فعالیت بانک‌هاست؛ برهمین اساس نیز مدیران بانک‌ها همزمان با اعلام خبر تعطیلی استان تهران، درحال هماهنگی برای نحوه فعالیت بانک‌ها در تعطیلات پیش رو هستند.

با توجه به اینکه استان‌های دیگر تعطیل نیستند در خصوص مراودات بانکی از جمله چک‌ها و ضمانت نامه‌ها و سامانه‌های بانکی پیچیدگی‌های وجود دارد.

با این حال اما آنطور که دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده بانک‌ها و اصناف نیز در تهران و البرز به مدت ۶ روز تعطیل خواهند بود و بانک‌ها احتمالا اسامی شعب کشیک را اعلام خواهند کرد.

سازمان بورس نیز ساعتی قبل درباره فعالیت بورس در ۶ روز تعطیلی پیش رو که از فردا آغاز می‌شود اعلام کرده بود، اگر بانک‌ها هم مشمول تعطیلی یک هفته‌ای استان تهران شوند، چهار بورس کشور هم تعطیل می‌شود.

بانک مرکزی تا ساعتی دیگر اطلاعیه‌ای در این خصوص منتشر خواهد کرد.

منبع:‌ تسنیم

ارسال نظر