کد خبر : 9476

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: سامانه ۶۰۷۰ کاملا فعال است و مردم می‌توانند برای اطلاع از بیمارستان‌هایی که تخت خالی دارند، با آن تماس گیرند.

پیام نو| نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره وضعیت سامانه ۶۰۷۰ که در پیک چهارم کرونا برای اعلام بیمارستان‌های با تخت خالی، راه‌اندازی شده بود، گفت: «سامانه ۶۰۷۰ کاملا فعال است و مردم می‌توانند برای اطلاع از بیمارستان‌هایی که تخت خالی دارند، با آن تماس گیرند. این سامانه روزانه بالغ بر ۱۵۰ تماس دارد و همه را پاسخ می‌دهد تا مشکلی ایجاد نشود. مردم اگر مشکلی در بستری داشتند، می‌توانند با این سامانه تماس بگیرند.»

وی یادآور شد: «سامانه تلفنی ۶۰۷۰ راه‌اندازی شده است و بیماران می‌توانند تماس بگیرند تا در صورتی که دستور بستری داشته باشند همکاران ما بر اساس منطقه جغرافیایی محل سکونت آنها برایشان مکان‌یابی کرده و آن‌ها را به بیمارستان دارای تخت خالی ارجاع دهند. بنابراین با شماره‌گیری تلفن ۶۰۷۰ به همراه کد ۰۲۱ می‌توانند از این خدمت بهره‌مند شوند.»

توکلی توضیح داد: «در حال حاضر میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا در استان تهران بالا رفته و به طور کلی اکنون در کل استان تهران نزدیک ۶۷۰۰ بیمار بستری هستند. همچنین در حال حاضر روزانه حدود ۱۵۰۰ بستری جدید در تهران داریم.»

وی با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی هم بسیار بالا رفته است، گفت: «طبق آخرین آمارها در روز گذشته حدود ۸۶۰۰ بیمار سرپایی و ۱۳۰۰ بیمار بستری جدید داشته‌ایم. آی‌سی‌یوها هم طبیعتا در این شرایط پر است، اما طبیعتا با جایجایی‌ها یا بازکردن آی‌سی‌یوهای جدید مدیریت می‌کنیم.»

 

ارسال نظر