کد خبر : 9612

نتایج مثبت واکسیناسیون گسترده؛

آمار فوتی های ناشی از کووید19 در سیستان و بلوچستان به صفر رسید.

به گزارش پیام نو، در پی حضور قوی سمن ها و تعامل مدیران محلی و مدیریت صحیح؛ آمار فوتی های ناشی از کووید در سیستان و بلوچستان به صفر رسید.

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در 24 ساعت منتهی به روز شنبه 6 شهریور ماه 1400 هیچ مورد فوت بیمار کرونا مثبت در بیمارستان های سیستان و بلوچستان نداشتیم.

با این وجود نتیجه آزمایش کرونای 2 تن از هم‌استانی های عزیزمان که در روزهای گذشته در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فوت کرده بودند مثبت شد و به همین دلیل 2 مورد به آمار متوفیان کرونا مثبت استان اضافه شد و متاسفانه به 2 هزار و 432 نفر رسید.

صبح روز شنبه تعداد کل موارد بستری با علائم تنفسی اعم از مشکوک و قطعی کرونا هم برای نخستین بار  در 2 ماه اخیر به کمتر از 400 نفر رسید و  خوشبختانه روز جمعه 59 نفر از بیماران عزیز تنفسی هم با حال عمومی مناسب از بیمارستان ها ترخیص شدند. 

استمرار روند کاهشی موارد مثبت، موارد بستری و موارد فوت به رفتارهای جمعی همه ما در جایگاه مسئول و مردم عادی ارتباط دارد.

افزایش موارد فوتی مثبت استان در ۲۴ساعته گذشته ۳نفر است که هر سه مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

نوید برهانزهی، فعال رسانه‌ای سیستان‌وبلوچستان با استناد به رئیس دانشگاه علو‌م‌پزشکی زاهدان، توییت کرده:«تعداد فوتی‌های کرونا امروز در سیستان‌وبلوچستان به صفر رسید، واکسیناسیون گسترده و پایین آوردن سن واکسیناسیون در سیستان‌وبلوچستان نشون داد واکسن چقد در کنترل بیماری کرونا تاثیر گذاره. سن واکسیناسیون در سیستان‌وبلوچستان الان ۳۵‌سال به بالاست.»

منبع: جماران

ارسال نظر