کد خبر : 9689

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

دکتر محمودرضا مرادی گفت: به احتمال زیاد آبان شاهد موج ششم خواهیم بود. لذا هر چه سریع‌تر برای واکسن مراجعه کنند.

پیام نو| رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته به احتمال زیاد آبان ماه امسال شاهد بروز موج ششم کرونا خواهیم بود، لذا افراد باید هرچه سریع‌تر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

دکتر محمودرضا مرادی با بیان اینکه بروز پیک ششم در کشور محتمل است، گفت: طبق پیش‌بینی‌ها به نظر می‌رسد آبان ماه شاهد بروز پیک ششم باشیم و باید از هم اکنون برای مقابله با این پیک جدید آماده شویم.

وی در خصوص دلایل بروز پیک ششم گفت: در حال حاضر روز‌های پایانی تابستان را سپری می‌کنیم و متاسفانه بسیاری مردم در این روز‌ها مسافرت می‌روند و همین امر موجب تشدید گردش ویروس در کشور می‌شود و می‌تواند کشور را در معرض بروز پیک ششم قرار دهد.

مرادی گفت: از طرفی از اواخر مهرماه با پایان گرفتن ماه صفر، مراسم جشن و عروسی از سر گرفته می‌شود و همین امر زمینه ساز بروز پیک ششم در کشور خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در مجموع بروز پیک ششم و شدت آن ارتباط مستقیمی با رفتار مردم دارد و هرچه رعایت پروتکل‌ها کمتر باشد، احتمال بروز پیک جدید و قدرت آن افزایش خواهد یافت.

مرادی یکی از راهکار‌های اساسی مقابله با پیک ششم را تقویت روند واکسیناسیون در کشور و استان دانست و از همه افراد فراخوان شده خواست برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

مرادی با بیان اینکه تزریق واکسن نقش موثری در کاهش مرگ و میر و موارد شدید کرونا دارد، گفت: انجام واکسیناسیون می‌تواند موجب کاهش فوتی‌ها در صورت بروز موج‌های بعدی کرونا شود.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر