کد خبر : 9711

نتیجه واکسیناسیون

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای دومین بار در سیستان و بلوچستان فوتی مبتلا به کرونا نداشتیم.

پیام نو| رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای دومین بار در طول ۳ ماه اخیر و بعداز فروکش کردن موج سوم بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان فوتی مبتلا به کرونا نداشتیم.

دکتر سیدمحمد هاشمی شهری گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ هیچ مورد فوت جدیدی در بین مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشد و این برای دومین بار در طول ۳ ماه اخیر و بعداز فروکش کردن موج سوم بیماری کرونا در این استان بود که یک روز دیگر بدون فوت را پشت سرگذاشت و تعداد کل موارد فوت مثبت کرونای استان بر روی عدد ۲ هزار و ۵۰۳ نفر متوقف شد

هاشمی شهری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۵ نفر از بیماران کرونا مثبت نیز توسط مجموعه همکارانمان در سه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر شناسایی شدند و بدین ترتیب تعداد کل موارد مثبت آزمایشگاهی به ۱۲۱ هزار و ۵۸۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: در حال تعداد کل بیماران با مشکلات حاد تنفسی در سطح استان ۳۰۹ نفر است که تعداد موارد بستری با نتیجه مثبت آزمایشگاهی کرونا ۱۰۰ نفر است.

وی با بیان اینکه استان در روند کاملا نزولی کرونا به سر می‌برد گفت: این وضعیت به هیچ وجه قابل‌پیش‌بینی نیست و ممکن است هر لحظه با ورود گونه‌های جدید ویروس موج جدید آغاز شود.

به گفته هاشمی بر اساس مطالعات انجام شده، واکسیناسیون از میزان مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته است و روند فعلی کاهشی موارد مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است و لازم است مردم فهیم استان علاوه بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیروهای بهداشت و درمان را برای پوشش کامل واکسیناسیون کمک کنند تا هرچه زودتر جمعیت غالب استان واکسینه شوند و بتوانیم این بیماری را کنترل نماییم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افراد با سن ۲۸ سال و بالاتر از آن (متولدین ۱۳۷۲)، عشایر و روستاییان بالای ۱۸ سال، بیماران مبتلا به دیابت با سن بالای ۱۸ سال بر علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند و دانشجویان و طلاب حوزه‌های ‌علمیه نیز می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir و درج کدملی و سایر اطلاعات مورد نیاز نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند.

نمودارهایی که برنامه «ماسک» منتشر کرده نیز نشان می‌دهد در بسیاری از استان‌ها بستری بیماران کرونایی در بازه زمانی که تزریق واکسن در کشور رشد داشته، روند نزولی داشته است اما در این میان، سیستان و بلوچستان شدیدترین نزول در این آمار را داشته است.

ماسک

ارسال نظر