| 20:12   
کد خبر : 11451

پیام نو گزارش می‌دهد؛

حیوانات دیگری به‌جز گاو نر و خرس در باغ وحش بازار سهام وجود دارند.

پیام نو| برای کسانی که با بازار سرمایه آشنایی ندارند یا به تازگی وارد بورس شده‌اند، شنیدن اصطلاحاتی همچون بازار گاوی یا بازار خرسی، جدید و ناآشناست، اما تازه واردان بازار سرمایه تا چه اندازه با باغ وحش این بازار آشنا هستند؟ این نمادهای بورسی از کجا آمده اند و چه معنایی را به صاحبان سرمایه می رسانند؟

واقعیت این است که در تمام مارکت‌های مالی دنیا، همواره اسامی حیوانات مختلف به گوش می خورند. هرکدام معنی خاصی دارند و با توجه به عملکرد معامله‌گر، بازار را به نام خود می کنند. با جمع‌آوری فهرستی از اسامی و معانی این حیوانات، قصد داریم علاوه بر بالا بردن اطلاعات عمومی مخاطب، کمکی به پیدا کردن جایگاه معامله گران تازه وارد کرده باشیم.

وقتی صحبت از حیات وحش وال استریت می شود، سرمایه گذاران بازار سهام می توانند بلافاصله با گاو نر و خرس شناخته شوند، اما حیوانات دیگری نیز در باغ وحش بازار سهام وجود دارند.

نهنگ: افراد یا نهادهایی که ذاتا ناشناخته اند و مقادیر زیادی ارز دیجیتال در حساب خود دارند. نهنگ ها با حرکت در اطراف مارکت در هر نوبت یک موج متفاوت قیمتی ایجاد می کنند. این ایده که کل بازار توسط بازیگران بدخواه هدایت می شود قضیه را جدی تر می کند.

خرس: اصطلاح خرس ها در ارزهای دیجیتال به وضعیتی در بازار اشاره دارد که با احتیاط و بدبینی تعریف می شود. در بازار خرسی، میان معامله گران، تعداد فروش بیشتری نسبت به خرید وجود دارد. پس باید انتظار پایین ترین سطح را داشته باشیم.

گاو: در بازارگاوی، بر خلاف بازار خرسی، روند بازار افزایشی است. این بازار به دلیل سوددهی، با خوش بینی و اعتماد تعریف می شود.

خوک: آنها معاملاتی را به طمع کسب سود بیشتر انجام می دهند، اما قربانی می شوند. خوک ها خریدهای با حجم بالا انجام می دهند و با یک نوسان کوچک کل سرمایه شان به خطر می افتد یا در معاملات سودده به مدت طولانی به طمع سود بیشتر می مانند.

مرغ: افرادی که از ارز و سهام هراس دارند و از آن دور می مانند، این ترس نیاز آنها به سود را از بین می برد. تحمل ریسک بسیار کم توجه مرغ ها را به اوراق قرضه، سپرده های بانکی یا شرکتی جلب می کند.

گوزن: گوزن ها علاقه ای به گاو نر یا خرس ندارند! آن ها سهام عرضه اولیه یک شرکت یا IPO را خریداری می کنند.

شترمرغ: جورج لوونشتاین، اصطلاح شترمرغ را برای سرمایه گذارانی که در هنگام بازارهای نامناسب، سر خود را در شن و ماسه فرو می برند، به کار می برد. این سرمایه گذاران اخبار منفی را به امید صحت نداشتن آن نادیده می گیرند.

گوسفند: افرادی بدون داشتن علم و دانش و آگاهی که صرفا از عملکرد دیگران پیروی و تقلید می کنند. آنها گاهی مانند گاوها شاخ می زنند، گاهی مثل خروس مبارزه می کنند، گاهی به طماعی یک خوک می شوند و وقتی نوسان بازار زیاد می شود هیچ راهکار و استراتژی نداشته و فقط ناله می کنند.

گربه مرده: این اصطلاح به بهبودی موقتی اشاره دارد. می تواند به معنای اوج گرفتن موقت بازار در میان یک روند خرسی باشد.

گرگ: این حیوان به منزله تشبیه افراد قدرتمندی است که می توانند از راه های جنایتکارانه یا غیراخلاقی برای درآمدزایی استفاده کنند. چنین افراد متجاوز یا وحشی پشت کلاهبرداری هایی هستند که با روشن شدن بازار را متلاشی می کنند.

ارسال نظر