| 19:53   
کد خبر : 14982

تحلیلگران اظهار کردند: شرکت‌های استخراج زغال‌سنگ در اندونزی احتمالا در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه افزایش قیمت زغال‌سنگ و اختلال در عرضه ناشی از درگیری‌های مداوم در اوکراین، رشد درآمد بالایی خواهند داشت.

پیام نو| ویلیام سیمادیپوترا در گزارش دی‌بی‌اس بانک، شرکت خدمات مالی و بانکداری سنگاپوری، میانگین برآوردهای خود را برای شاخص قیمت زغال‌سنگ نیوکاسل به ۱۵۰ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۲ و ۱۲۵ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۳ افزایش داد تا منعکس‌کننده قیمت قوی زغال‌سنگ در سه ماهه اول ناشی از ممنوعیت صادرات اندونزی، درگیری اوکراین و همچنین افزایش قیمت ناشی از بحران برق چین در سال ۲۰۲۱ باشد.

این تحلیلگر افزود: قیمت‌های بالاتر زغال سنگ احتمالا با از سرگیری واردات زغال سنگ در سال ۲۰۲۲ توسط چین حمایت می‌شود زیرا تولید داخلی نمی‌تواند شکاف عرضه  با واردات زغال‌سنگ بپوشاند.

همچنین بعید است که چین به سرعت تولید خود را افزایش دهد زیرا واردات زغال‌سنگ احتمالا به ویژه با خطر جنگ و قیمت های طولانی مدت گاز، بهترین جایگزین برای تامین انرژی است. با این حال، محدویت‌های اخیر ممکن است واردات را در کوتاه‌مدت کاهش دهد زیرا فعالیت‌های اقتصادی به طور موقت متوقف شده است.

سیمادیپوترا همچنین انتظار دارد که قیمت زغال‌سنگ همچنان بالا بماند زیرا افزایش حجم تولید بیشتر در سال ۲۰۲۲ احتمالا محدود خواهد بود.

تولید زغال‌سنگ اندونزی احتمالا با بهبود آب‌وهوا از سه ماهه دوم افزایش خواهد یافت و در نتیجه کمبود زغال‌سنگ فعلی برطرف خواهد شد. با این حال، تحلیلگران انتظار دارند که تنها شرکت‌های موجود استخراج زغال‌سنگ می‌توانند به دلیل موقعیت سرمایه قوی خود، تولید را به طور انعطاف‌پذیر افزایش دهند.

سیمادیپوترا در بلندمدت انتظار دارد که قیمت زغال‌سنگ به دلیل انتقال انرژی جهانی به انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک به ۷۰ دلار آمریکا در هر تن کاهش یابد، اگرچه تقاضای زغال‌سنگ آسیا ممکن است به خنثی‌کردن روند نزولی تقاضا از بازارهای توسعه‌یافته ادامه دهد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر