| 21:24   
کد خبر : 15045

اداره پلیس نیویورک اعلام کرد بر اثر تیراندازی در ایستگاه متروی بروکلین شهر نیویورک در صبح سه‌شنبه به وقت محلی، حداقل ۱۳ نفر مجروح شده‌اند

پیام نو| اداره پلیس نیویورک اعلام کرد بر اثر تیراندازی در ایستگاه متروی بروکلین شهر نیویورک در صبح سه شنبه به وقت محلی، حداقل ۱۳ نفر مجروح شده‌اند و افسران پلیس توانسته‌اند چند بمب منفجر نشده را کشف کنند.

شبکه خبری "فاکس نیوز" به نقل از سخنگوی پلیس نیویورک گزارش داد که این تیراندازی صبح امروز سه‌شنبه به وقت محلی درحالی اتفاق افتاد که مردم درحال رفتن به سر کار بودند.

سخنگوی پلیس نیویورک گفت این تیراندازی در ایستگاه مترو خیابان سی و ششم در سانست پارک در بروکلین اتفاق افتاده است.

با این حال پلیس اعلام کرد هنوز اطلاعات دقیقی از تعداد دقیق مجروحان یا بازداشت افراد مظنون وجود ندارد.

پلیس همچنین اعلام کرد پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر تیراندازی در ایستگاه مترو، افسران پلیس در محل حاضر شدند و چندین فرد مجروح را پیدا کرده و همچنین چند بمب منفجر نشده را کشف کردند.

تصاویر و ویدئوی منتشر شده از این حادثه، چندین نفر مجروح را نشان می‌دهد که بر روی زمین مترو درحالی که غرق در خون هستند، دراز کشیده‌اند.

در این تصاویر مردی دیده می شود که سعی می کند خونریزی پای یک فرد دیگر را متوقف کند.

پلیس از مردم خواسته است از حضور در این ایستگاه مترو و همچنین خیابان‌های اطراف آن خودداری کنند زیرا تحقیقات درحال انجام هستند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در جریان آخرین تحولات مربوط به تیراندازی در مترو بروکلین واقع در نیویورک قرار گرفت. کارکنان ارشد کاخ سفید در حال ارتباط با شهردار نیویورک و کمیسر پلیس برای ارائه هرگونه کمک هستند.

وقوع این تیراندازی در حالی است که فشارها بر دولت آمریکا جهت مقابله با خشونت‌های مسلحانه و قتل با سلاح گرم در این کشور، سرانجام جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده را روز گذشته وادار کرد تولید سلاح های ثبت نشده در این کشور را ممنوع اعلام کند.

 اسلحه‌های ثبت نشده به صورت خصوصی در آمریکا تولید می شوند و در پایگاه‌های دولتی ثبت نشده یا شماره سریال ندارند.

قانون جدید، کیت‌های موسوم به «بخرید، بسازید و شلیک کنید» را ممنوع می‌کند. افراد می‌توانند بدون بررسی سوابق این کیت ها را به صورت اینترنتی یا در فروشگاه ها در آمریکا خریداری کنند.

به گفته مقامات ارشد دولتی امریکا، کسانی که این کیت ها را خریداری می‌کنند می توانند ظرف ۳۰ دقیقه یک سلاح بسازند.

قانون جدید تصریح می‌کند که چنین کیت‌هایی طبق قانون کنترل اسلحه به عنوان «سلاح‌های گرم» شناسایی می‌شوند و در نتیجه، تولیدکنندگان تجاری آن‌ها باید مجوز داشته باشند، شماره سریال‌ بر روی آنها درج کنند و سوابق خریدار را قبل از فروش این کیتها بررسی کنند.

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر