| 20:11   
کد خبر : 15230

نخست‌وزیر اوکراین این هفته در نشست‌های اقتصادی در واشنگتن شرکت‌ خواهد کرد.

پیام نو| یک مقام بانک جهانی به روزنامه هیل گفت، دنیز شمیهال، نخست‌وزیر اوکراین در نشست‌های اقتصادی هفته جاری واشنگتن حضور خواهد داشت. دیگر مقامات ارشد اوکراینی از جمله وزیر اقتصاد این کشور نیز در این نشست‌ها شرکت می‌کنند.

این نشست‌ها که با حضور مقامات بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول و مقامات مالی کشورهای گروه هفت در روز پنجشنبه برگزار می‌شوند، با محوریت جنگ اوکراین و به میزبانی بانک جهانی صورت می‌پذیرند.

منابعی به رویترز گفتند که این نشست نه یک کنفرانس برای خیرین، بلکه یک میزگرد خواهد بود. با این حال، بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول حساب‌هایی را به جمع‌آوری کمک مالی برای اوکراین اختصاص داده‌اند.

این تقریبا دو ماه پس از آن اتفاق می‌افتد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه حمله به اوکراین را آغاز کرد.

بانک جهانی در گزارشی که اخیرا منتشر کرد، پیش‌بینی کرد که جنگ اوکراین تولید ناخالص ملی امسال این کشور را ۴۵.۱ درصد کاهش دهد.

کشورهای غربی تاکنون میلیاردها دلار کمک مالی به اوکراین ارائه داده‌اند و جو بایدن، ریئس‌جمهوری آمریکا اخیرا از اهدای بسته‌ای امنیتی با ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به اوکراین خبر داد. بانک جهانی همچنین از آمادگی خود برای ارسال ۱.۵ میلیارد دلار به اوکراین برای «حمایت از ادامه خدمات ضروری دولتی در زمان جنگ» خبر داد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

ارسال نظر