کد خبر : 196

کارشناسان و متخصصین تحریم در دولت اوباما، همواره نسبت به طرز استفاده دولت ترامپ از ابزار تحریم و فشار اقتصادی در سیاست خارجه ایالات متحده آمریکا انتقاد داشته‌اند.

 رییس سابق تیم‌مذاکره کننده آمریکا در دولت اوباما، همواره نسبت به اقدامات ترامپ نقد داشته به عنوان مثال «سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ» پرداخته است و در صحبت‌های خود تصریح کرده که در اعمال تحریم و فشار اقتصادی نیاز به رعایت ظرافت‌هایی وجود دارد.حتی در برخی از سخنانش به ترامپ گفته پادشاه نیستی و باید از قانون تبعیت کنی.

به گزارش «پیام نو »،این بار هم  با انتشار پیامی سیاست های دونالد ترامپ در قبال عربستان سعودی و کره شمالی را به باد انتقاد گرفت.

در این پیام که در توئیتر منتشر شده آمده است: «در ۲۴ ساعت ترامپ از سعودی‌ها (پس از حمله «تروریستی» یک شهروند عربستان) حمایت کرد، ولی از سربازانمان (کشته شده به دست آن عربستانی) حمایت نکرد، به یهودیان آمریکا توهین کرد و ساده‌انگارانه گفت کیم جونگ اون آنقدر چیز برای از دست دادن دارد که دست به یک آزمایش دیگر نمی‌زند».

اشاره وندی شرمن به اقدام تروریستی یک نظامی عربستانی در پایگاه هوایی ارتش آمریکا است که در آن سه نظامی آمریکایی کشته شدند و همچنین سخنرانی روز گذشته ترامپ در شورای آمریکایی-اسرائیلی است که شنبه شب انجام شده بود. 

 

ارسال نظر