کد خبر : 2331

مقایسه آمار قربانیان کرونا با فوتی های الکل

حدود ۶.٧ درصد مبتلایان شناسایی شده به کرونا در کشور فوت کرده اند و این در حالی است که حدود ۱۰.٣ مسموم شدگان به خاطر مصرف الکل تقلبی فوت کرده اند که از نرخ مرگ بر اثر کرونا بالاتر است. همچنین حدود ٢ درصد از مسمومیت های ناشی از الکل تقلبی به نابینایی یا کم بینایی و حدود ٩.۱ درصد هم به بیماری کلیوی منجر شده.

به گزارش پیام نو به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا ظهر روز ۱٣ فروردین ٩٩ یعنی ۴٢ روز بعد از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، ۴۷۵۹۳ نفر به کرونا مبتلا شده اند، ۳۰۳۶ نفر فوت کرده، ۱۵۴۷۳ نفر بهبود یافته و ۳۸۷۱ نفر از بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

به این ترتیب حدود ۶.٧ درصد مبتلایان شناسایی شده به کرونا در کشور فوت کرده اند.

همزمان شایعه تاثیر مصرف الکل برای بهبودی بیماری کرونا در کشور باعث روی آوردن به الکل شده. در این میان، مصرف الکل تقلبی یا صنعتی  بسیاری را به کام مرگ کشیده.

آخرین آمار رسمی و جامع درباره قربانیان الکل تقلبی یا صنعتی روز ۱٢ فروردین اعلام شد.

در این روز، جهانپور درباره مصرف فراورده‌های الکلی تقلبی در کشور گفت: تاکنون ۳ هزار و ۱۱۷ مسمومیت ناشی از مصرف فرآورده‌های الکلی تقلبی در کشور ثبت شده که هزار و ۶۶ نفر در بیمارستان‌ها و ۷۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه با وضعیت بحرانی بستری هستند و ۶۲ نفر دچار نابینایی و کم بینایی شده‌اند. تاکنون ۲۸۴ نفر نیاز به خدمات دیالیز پیدا کرده و دچار مشکلات کلیوی شده و ۳۲۰ نفر از این افراد فوت کرده‌اند.

به این ترتیب، حدود ۱۰.٣ مسموم شدگان به خاطر مصرف الکل تقلبی یا صنعتی فوت کرده اند که از نرخ مرگ بر اثر کرونا بالاتر است.

موضوع دیگر، آنکه حدود ٢ درصد از مسمومیت های ناشی از الکل تقلبی یا صنعتی به نابینایی یا کم بینایی و حدود ٩.۱ درصد هم به بیماری کلیوی منجر شده که خود آمار قابل تامل و نگران کننده ای است.

 

 

 

منبع انتخاب

ارسال نظر