کد خبر : 4166

ایمانی/فعال سیاسی اصولگرا

این تحلیلگر اصولگرا گفت: اصلاح طلبان به خاطر عملکردشان اکنون در افکار عمومی وجه خوبی ندارند و این برای هر کاندیدایی که با اسم اصلاح طلبی وارد شود، یک امتیاز منفی است. عارف هم خواسته با دوری از اصلاح طلبان شانس خود را در انتخابات بعدی بیشتر کند.

 

به گزارش پیام نو،ایمانی با اشاره به استعفای عارف گفت: « این شکل از استعفا تنها نشانه عدم شفافیت است، اگر نه این اقدام عارف دور از انتظار نبود».

وی افزود: «عارف مدت‌های طولانی است که با مجموعه اصلاح طلبان دچار مشکلاتی هستند و متقابلا اصلاح طلبان هم با ایشان مشکل دارند. از اواسط مجلس قبلی این انشقاق ایجاد شد و بنابراین این استعفا خیلی غیر منتظره نبود».

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: «واقعیت این است که جریان اصلاح طلبی در وضعیت پرتلاطم و سختی است. استعفای عارف می تواند یکی از نشان های دوران افول باشد و نشان دهد که حال اصلاح طلبان اصلا خوش نیست. هم به خاطر عملکردشان در جامعه طی چند سال گذشته و هم به خاطر اختلافات ایدئولوژیکی که در دورنشان ایجاد شده است.»

ایمانی با اشاره به اینکه «استعفای آقای عارف در این راستا باید تحلیل شود و غیرعادی هم نبود.» گفت: «اصلاح طلبان در دوران سختی هستند و باید برنامه ریزی کرده و به یک بازنگری تئوریک در مبانی خود داشته است.»

وی در پاسخ به اینکه آورده این استعفا برای شخص عارف چیست؟ گفت: « برخی بر این اعتقاد هستند که احتمال کاندیداتوری عارف در انتخابات 1400 مطرح است و ممکن است به این دلیل خواسته زودتر استعفا دهد تا خیلی در انتخابات بعدی با اصلاح طبان چسبندگی نداشته باشد. دلیلش نیز این است که اصلاح طلبان به خاطر عملکردشان اکنون در افکار عمومی وجه خوبی ندارند و این برای هر کاندیدایی که با اسم اصلاح طلبی وارد شود، یک امتیاز منفی است. عارف هم خواسته با دوری از اصلاح طلبان شانس خود را در انتخابات بعدی بیشتر کند. عارف هم می‌خواهد که از چهره اصلاح طلبی خود کم کند و از طرف دیگر اطمینان دارد که اصلاح طلبان از او حمایت نخواهند کرد.»

وی افزود: « به این نکته هم توجه داشته باشید که امکان ادامه ریاست عارف بر شورای عالی امکان ناپذیر بود چون انتقادات است.»

ایمانی در واکنش به اینکه برخی معتقدند عارف قصد دارد با این کار اصلاح طلبان را به دلجویی از خود وادارد و جایگاه از دست رفته در شورای عالی سیاست گذاری را احیا کند، گفت: «من خیلی موافق نیستیم . عارف از نظر شخصیتی اینطور نیست. صرف نظر از اینکه چه گرایشی دارد، به نظر من عارف یک فرد سیاسی صادق است».

منبع: نامه نیوز

 

ارسال نظر