کد خبر : 5291

چند پیشنهاد به نمایندگان مجلس؛

باید از کارآفرینان که قلب اقتصادی کشور هستند، در قالب سیاست‌های تشویقی و حمایت‌های بیمه‌ای و مالیاتی حمایت شود.

پیام نو| احسان قاسمیان - پس از مشخص شدن منتخبان مجلس یازدهم، بسیاری از فعالان اقتصادی بر این عقیده استوار هستند که بیشتر وقت و انرژی مجلس، صرف تنش با دولتی می‌شود که یک سال بیشتر از عمر آن باقی نمانده و این مورد، مجلس را از وظیفه اصلی خویش که قانون‌گذاری در حوزه‌های مختلف کشور است، دور نگه می‌دارد.

چه‌بسا باید مجلس هوشیارانه از حواشی به‌دور باشد و دولت خسته را به کار وادارد تا در این شرایط حساس، امید مردم‌مان به‌طور کامل قطع نشود؛ آن هم مردم استان‌ خراسان جنوبی که اگر در این اوضاع بخواهند در بازی‌های سیاسی کشور بسوزند، دیگر توانی برای بقا و بلند شدن نیست.

به‌عنوان جوان فعال سیاسی و اقتصادی استان، از چهار نماینده مجلس آقایان خسروی افراز، اسحاقی، نخعی و علی‌الخصوص حجت‌الاسلام نصیرایی تقاضا دارم درگیر بازی‌های سیاسی مجلس و دولت در این شرایط بحرانی به خاطر مردم استان‌مان نشوند .

اکنون جای سؤال است؛ آیا عضویت در کمیسیون‌های فرهنگی، سیاست داخلی و شوراها یا قضایی و حقوقی در جایی که کمیسیون‌هایی نظیر برنامه و بودجه، اقتصادی، کشاورزی و عمران است، می‌تواند مرهمی بر دل اقتصاد زخم خورده استان باشد؟

بدون شک با کمی تأمل به این نتیجه خواهیم رسید که شاید همانند خیلی از ادوار گذشته، نماینده‌های ما تأثیر بر کمیسیون‌های اصلی مجلس نخواهند داشت؛ لکن ما از نماینده‌های انقلابی‌مان انتظار دیگر داریم تا با بهره‌گیری از حضور جوانان فعال استان در کنار خود، کرسی نمایندگی را بر مجلس تأثیرگذار کنند.

با توجه به اینکه در این زمان حساس، مهمترین بحث کشور، معیشت مردم است؛ خرسند خواهیم بود که نمایندگان استان‌مان در این مسیر قدم بردارند و با تجربه و دانش اقتصادی و استفاده از افراد نخبه استان، این مسئولیت خطیر را در این برهه از زمان پیگیری کنند و برای حل آن گامی بردارند.

حالِ دل مردم استان خراسان جنوبی در شرایط بحران کرونای اقتصادی خراب است؛ پس با بازی‌های سیاسی و درگیری‌ مجلس و دولت، نمک به زخم مردم نزنیم. رهبر انقلاب روز نخست آغاز به کار مجلس یازدهم، مهمترین مسئله پیشرو در کشور را اقتصاد نام برده‌اند و بنده به‌عنوان فعال اقتصادی، چند پیشنهاد کوتاه برای نمایندگان استان‌مان در مسئله اقتصادی دارم:

1) حمایت از کارآفرینان که قلب اقتصادی کشور هستند، در قالب سیاست‌های تشویقی و حمایت‌های بیمه‌ای و مالیاتی

2) اصلاح قوانین پولی و مالی کشور در راستای جلوگیری از کاهش ارزش پول 

3) تقویت صادرات استان با حذف قوانین زائد و دست و پاگیر و تسهیل در برگشت ارز صادراتی و حمایت‌های گمرکی 

4) تدوین لایحه تعارض منافع ویژه مدیران ذی‌نفع اقتصادی دولتی 

5) واگذاری شرکت‌های زیان‌ده دولتی به بخش خصوصی به‌منظور افزایش بهره‌وری

6) تشکیل کمیته‌های تخصصی متناسب با بحران اقتصادی استان و ایران امروز 

7) بهره‌گیری از تجارب تشکل‌ها، جوانان، دانشجویان، فرهیختگان و اعضای اتاق بازرگانی استان در جهت تدوین قوانین کاربردی 

8) تشکیل کمیته تخصصی در جهت حمایت ویژه از طرح‌های استارتاپی استان در بخش‌های کشاورزی بسته‌بندی و انرژی استان تا اجرا

فعال اقتصادی

ارسال نظر