کد خبر : 8158

ابوالفضل فاتح| مدیرعامل اسبق ایسنا

با هر میزان تفاوت سیاسی، همه ما در برابر این توطئه‌ها متحد و استوار خواهیم ایستاد

پیام نوترور ناجوانمردانه و خائنانه شهید دکتر محسن فخری زاده، دل هر ایرانی دوستدار دین و میهن را خونین کرد. همزمانی این شهادت با نزدیک بودن ایام سالگرد شهید سردار سلیمانی غم این فقدان ها را مضاعف می سازد. توطئه مثلث شوم آمریکای ترامپ، اسرائیل نتانیاهو و عربستان بن سلمان و همکاری جریانی نفوذی و خائن در چنین حوادث تلخی آشکار است.

پس آنکه ترور مستقیم شهید سلیمانی از سوی آمریکا، هزینه های بسیاری برای آمریکا بر جای گذاشت،  تهاجمات نیابتی به منافع ملت شریف ایران و مسلمانان در عراق و سوریه و لبنان و اینک در خاک میهن آغاز شد. صهیونیست های حاکم بر آمریکای ترامپ و منطقه که گمان می کردند چهار سال دیگر فرصت خواهند داشت، و خواب های بلندمدتی را برای منطقه و ایران دیده بودند، حال که در نتیجه انتخابات آمریکا برنامه های خود را در خطر می بینند، سرعت برنامه های خود را فزونی بخشیدند، تا دو نتیجه حاصل نمایند:

الف: در همین زمان شصت روزه ای که در اختیار دارند حداکثر ضربه را بزنند و چه بسا برنامه های دیگری را نیز در سر داشته باشند، که باید کاملا هشیار بود.

ب: در صورت امکان دولت بعدی آمریکا و ایران را اجباراً به چالشی فراتر و بلندمدت تر از آنچه بوده است، وارد نمایند. طبیعتا در این شرایط  نمی توان از حق ملت ایران در پاسخ به این ترورهای جنایتکارانه گذشت و طبیعتا مسئولین امنیتی ملی و دیپلماسی کشور برای تعدی صورت گرفته به کیان کشور و ممانعت از تکرار آن  با رعایت مصالح کوتاه مدت و  بلند مدت کشور تصمیم گیری کنند. 

چنان که عرض شد، این اقدامات معمولا  با توطئه قدرت های فرامنطقه ای و دشمنان منطقه ای و سرویس های اطلاعاتی آنها و همراهی عناصر مزدور و جریانات نفوذی و خائن صورت می پذیرد. چه بسا در این سال‌ها دشمن با مطالعه و شناسایی حفره ها به همراه  روش فکر، رویکرد و رفتار مسئولان و نهادهای گزینشی و حساس کشور به این نتیجه رسیده است که با چه ادبیات و رفتاری می توان نفوذ کرد و با کسب اطلاعات لازم و استخدام افراد خائن، عزیزترین عزیزان این کشور را این گونه حذف فیزیکی کند. 

گرچه ملت شریف ایران ملتی بالنده و هوشیار است، و با این شهادت ها به عمق کینه دشمنان بیشتر واقف شده و مستحکم تر می شود و با هر میزان تفاوت داخلی و اختلاف سیاسی همه ما در برابر این توطئه ها متحد و استوار خواهیم ایستاد، اما بپذیریم که شهادت این عزیزان ثلمه ای جبران ناشدنی است و نسبت به امنیت ملی نیز نگرانی هایی را دامن می زند، مخصوصا که متاسفانه امثال این ترورها چندین مورد انجام شده است.

باید نسبت به دلایل حفره های امنیتی و ترورهای گذشته که به صورت پیچیده ای صورت گرفته، پاسخ اطمینان بخشی به مردم شریف ایران داده شود و از همین حالا هم در تقویت صفوف و دیوارهای امنیتی کشور اقدامات بازدارنده و همه جانبه ای صورت داد، و با بررسی خلاءهای گذشته، نسبت به تجدید و تکرار این توطئه ها، هوشیار بود تا خدایی نکرده با ثلمه یا خرابکاری جدیدی مواجه نشویم. 

در بلندمدت نیز همه باید بدانیم، افزایش اعتماد به قاطبه ملت و انسجام و اتحاد ملی و کاربست کارآمدی و شایسته سالاری و همه ظرفیت های ملی و میهنی از مسیر قانون اساسی است که با اتکال به خد اوند منان، اقتدار ملی همه جانبه را شکل داده و  سلطه گران فرامنطقه ای و منطقه ای غدار و همپیمانان داخلی او مایوس خواهند شد. 

بار دیگر یاد این شهید عزیز و دیگر شهیدان راه دین و میهن را گرامی داشته و از خداوند منان علو درجات این عزیزان و حشر و نشر با حضرت سید الشهدا (ع) را مسئلت دارم.

ارسال نظر