کد خبر : 9188

تاکسی‌های اینترنتی، نرخ‌های بیش از ۱۰۰ هزار تومان را برای داخل شهر تهران به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند.

به گزارش پیام نو، چند روزی می شود که انتقادهای جدی به نحوه محاسبه کرایه های تاکسی های اینترنتی در فضای حقیقی و مجازی منعکس می شود.

کاربران تاکسی‌های اینترنتی در کشور طی چند هفته گذشته ممکن است شاهد این ماجرا بوده باشند که هزینه‌های سفر افزایش چندانی پیدا کرده به طوری که مورد شکایت کاربران قرار گرفته است.

این ماجرا طی روز‌های گذشته به بالاترین حد خود رسیده است و تاکسی‌های اینترنتی که به صورت کاملا خصوصی فعالیت می‌کنند، نرخ‌های بیش از ۱۰۰ هزار تومان را برای داخل شهر تهران به مشتریان خود پیشنهاد کرده‌اند، ارقامی که بی سابقه بوده‌اند.

یکی از کاربران تاکسی اینترنتی برای سفر چهار کیلومتری در مرکز تهران درخواست خودرو داده است و این شرکت مبلغ ۸۳ هزار تومان را به مشتری خود به عنوان هزینه سفر اعلام کرده است، مبلغی که به اظهار وی هزینه سفر هوایی به شمال کشور تا پنج سال گذشته بوده است.

همانطور که در عکس‌های زیر نیز مشاهده می‌کنید مبالغ ۱۳۲ هزار و ۱۸۸ هزار تومان مبالغ باور نکردنی دیگری است که شرکت تاکسی اینترنتی به عنوان هزینه سفر به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد.

کرایه تاکسی اینترنتی

کرایه تاکسی اینترنتی

سراغ این ماجرا را از رضا الفت نسب عضو هیئت رئیسه اتحادیه کشوری کسب و کار‌های مجازی گرفتیم که اظهار کرد این قیمت‌ها مستثنی هستند و شرکت‌های تاکسی اینترنتی به هیچ عنوان مبالغ غیر منطقی را برای هزینه سفر درج نمی‌کنند.

وی در همین راستا افزود: پارامتر‌های تعیین قیمت برای تاکسی‌های اینترنتی کاملا شفاف است و بسته به مسافت، ترافیک مسیر و تعداد تاکسی‌های موجود در مبدا و تعداد مشتریان موجود در مقصد محاسبه می‌شوند.

عضو هئیت رئیسه اتحادیه کشوری کسب وکار‌های مجازی بیان کرد: ابتدای هر سال نیز همزمان با افزایش قیمت تاکسی‌های درون شهری و ناوگان تاکسی رانی کشور، نرخ تاکسی‌های اینترنتی نیز به همان میزان افزایش پیدا می‌کند.

الفت نسب ادامه داد: از طرفی هم شکایت‌های زیادی از سوی رانندگان تاکسی اینترنتی داریم که نسبت به کم بودن قیمت‌ها شاکی هستند.

وی تصریح کرد: همچنین در صورتی که هزینه تاکسی اینترنتی بیش از حد معقول افزایش پیدا کند، از تعداد مشتریان کاسته می‌شود که همین موضوع نیز باعث اُفت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی و شکایت آن‌ها می‌شود.

عضو هئیت رئیسه اتحادیه کشوری کسب و کار‌های مجازی ابراز کرد: بنابراین ما تمام تلاش خود را داریم که علاوه بر رفع اختلالات سیستمی هزینه‌های منصفانه‌ای به مشتریان ارائه دهیم تا هم راننده راضی باشد هم مشتری.

با این تفاسیر قیمت تاکسی‌های اینترنتی طی هفته‌های گذشته طبق بخشنامه دولت مبنی بر افزایش قیمت تاکسی‌های درون شهری، افزایش پیدا کرده است.

اما به نظر نمی‌رسد که تنها اختلالات سیستمی موجب قیمت‌های نجومی برای هزینه‌های سفر تاکسی اینترنتی باشد بلکه به نظر می‌رسد پارامتر‌های تعیین قیمت کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهند که باید فکر اساسی برای رفع این مشکل و اعتراضات مسافران انجام داد.

پیگیری ها از پلتفرم های اینترنتی هم جوابی نداشته است تا دلیل این قیمت ها برای مخاطبان روشن شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر