کد خبر : 10161

نماینده حزب لیکود اسراییل:

یک نماینده حزب لیکود در پارلمان اسراییل (کنست) خواستار حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران تا پایان سال جاری میلادی در صورت عدم توافق قدرت های جهانی با ایران بر سر موضوع هسته ای شده است.

به گزارش پیام نو، " زاچی هانگبی" نماینده عضو حزب لیکود در پارلمان اسراییل در اظهاراتی گفت در غیاب توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی، اسراییل باید تا پایان سال (2021) به جمهوری اسلامی حمله کند؛ او افزود که دولت اسراییل در صورت حمله به ایران از حمایت کامل حزب متبوعش (لیکود) در این زمینه برخوردار خواهد بود.

نماینده حزب لیکود اسراییل: باید تا پایان امسال به ایران حمله کنیم

این نماینده افزود:" ایران یک تهدید وجودی است. اگر تصمیم به حمله گرفته شود، ما از این دولت حمایت کامل می کنیم... ما به دوراهی تصمیم گیری در مورد مساله ایران نزدیک می شویم.. اگر توافقی بین ایران و قدرت‌های جهانی صورت نگیرد، باید تا پایان سال 2021 به ایران حمله کنیم."

اظهارات هانگبی در حالی مطرح شده که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران اروپایی در حاشیه اجلاس گروه 20 در ایتالیا، با صدور بیانیه ای مشترک "نگرانی شدید و فزاینده" خود را در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران ابراز کرده و طبق گزارش‌ها درباره طرح‌های جایگزین در صورت امتناع تهران از بازگشت به میز مذاکره گفتگو کردند.

همزمان جت‌های جنگنده اف-15 اسراییل یک بمب‌افکن سنگین آمریکایی را در حالی که به سمت خلیج فارس می‌رفت در منطقه اسکورت کردند و این رویداد می تواند ارسال یک پیام تهدید آشکار از سوی اسراییل به ایران باشد.

این ماموریت اسکورت در حالی انجام شد که مقامات اسراییلی و آمریکایی در اظهارات اخیرشان درباره گزینه های جایگزین در صورت عدم رسیدن به توافق با ایران سخن گفته اند.

ارتش اسراییل در صفحه توییتر خود عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی از این پرواز را به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد بمب‌افکن آمریکایی B-1b، که قادر به حمل بمب‌های سنگین سنگرشکن که برای حمله به تاسیسات هسته‌ای عمدتا زیرزمینی ایران مورد نیاز است، همراه با اسکورت جنگنده اف-15 اسراییل به سمت خلیج فارس حرکت می کند.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر