Notice (8): Use of undefined constant flase - assumed 'flase' [/home/aasaam/xcms/core-common/app/Config/Config/Newsstudio.php, line 12]
جایی برای کنسولگری آمریکا در قدس وجود ندارد
کد خبر : 10374

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل:

نخست وزیر اسرائیل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هیچ مکانی برای کنسولگری آمریکا که در خدمت فلسطینی‌ها باشد ، در قدس وجود ندارد».

به گزارش پیام نو، نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «هیچ مکانی برای کنسولگری آمریکا که در خدمت فلسطینی‌ها باشد ، در قدس وجود ندارد».

این اظهارات بنت در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با یائیر لاپید و آویگدور لیبرمن، وزرای امور خارجه و دارایی این رژیم در مورد موفقیت ائتلاف دولتی در تصویب بودجه عمومی برای سال ۲۰۲۲ ایراد شد.

بنت افزود: "ما موضع خود را به وضوح و بی پرده بیان می‌کنیم. قدس پایتخت کشور اسرائیل است!"

کنست (پارلمان اسرائیل) یک روز پس از تصویب بودجه سال جاری ۲۰۲۱، پیش نویس بودجه دولتی سال ۲۰۲۲ را در قرائت دوم و سوم تصویب کرد.

حجم بودجه سال جاری که بامداد پنجشنبه به تصویب رسید، ۴۳۲ میلیارد شکل است، در حالی که حجم بودجه سال مالی آینده ۴۵۲ میلیارد شکل است.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، کنسولگری این کشور را در سال ۲۰۱۹ تعطیل کرد و پس از انتقال آن از تل‌آویو به قدس، آن را به بخشی از سفارت آمریکا تبدیل کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا چندین بار در ماه‌های اخیر گفته است که کنسولگری خود را که وظیفه هماهنگی روابط با فلسطینی‌ها را بر عهده دارد، بازگشایی می‌کند.

فلسطینی ها از تصمیم دولت آمریکا برای بازگشایی کنسولگری استقبال کردند و خواستار اجرای سریع این تصمیم شدند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر