کد خبر : 10591

مرکل:

صدراعظم آلمان، که آخرین روزهای خود را در این سمت سپری می‌کند، بار دیگر از کسانی که واکسن نزده‌اند خواست "تجدید نظر کنند" تا به شکستن چهارمین موج همه‌گیری کرونا در این کشور کمک کنند.

به گزارش پیام نو، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که در مورد تعداد مبتلایان در این کشور نگران است و هشدار داد که آلمان، "هفته‌هایی سخت" را پیش رو دارد.

آلمان که پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپاست، در روز پنج‌شنبه، رکورد ۵۰ هزار و ۱۹۶ مبتلا در ۲۴ ساعت را ثبت کرد. این اولین بار از زمان آغاز همه‌گیری است که تعداد مبتلایان در یک روز از ۵۰ هزار تن فراتر رفته است.

موسسه "رابرت کخ" نیز در روز گذشته، ۴۵ هزار و ۸۱ مبتلا و ۲۲۸ مرگ جدید را به ثبت رساند.

نرخ تلفات هفتگی آلمان در روز شنبه به ۲۷۷.۴ در هر ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافت، این در حالی است که در دسامبر سال گذشته و در موج دوم این همه‌گیری در آلمان، این نرخ معادل ۱۹۷.۶ نفر بود.

مرکل گفت: اگر ما از خود همبستگی نشان دهیم، اگر به حفاظت از خود و مراقبت از دیگران فکر کنیم، می‌توانیم در زمستان پیش رو، کشورمان را از بسیاری از مصائب دور نگه داریم.

صدراعظم آلمان همچنین از کسانی که در برابر واکسن مقاومت می‌کنند، خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کنند و در برابر ویروس کرونا مقاوم شوند. او همچنین با حمایت از دوز سوم واکسن، آن را راهی برای شکستن موج فعلی دانست.

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر