| 02:15   
کد خبر : 11800

سه منبع مالی اعلام کردند که قطر قصد دارد در بنادر ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری کند و به بانک‌های بین‌المللی برای کمک مالی مراجعه کرده است.

به گزارش پیام نو، دوحه در بنادر اطراف ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری خواهد کرد. صندوق سرمایه‌گذاری دولتی قطر و دفتر ارتباطات دولت قطر هر دو از اظهارنظر خودداری کردند.

مایکل فرودل، مشاور مستقر در ایالات‌متحده اظهار کرد: «قطری‌ها تقریبا یک سال است که برای سرمایه‌گذاری‌های بندری در ایالات‌متحده آماده شده‌اند.»

وی گفت: فکر می‌کنیم که سرمایه‌گذار زیرک با ۱۰ میلیارد دلاری که قطری‌ها می‌خواهند برای زیرساخت‌های بندری آمریکا در نظرگیرند، احتمالا در وهله اول به سواحل شرقی که کمتر از آن استفاده می‌کنند توجه خواهند کرد.

فرودل ادامه داد: ساحل غربی تمام توجه دولت و سرمایه‌گذاری خصوصی ایالات‌متحده را به خود جلب می‌کند، در حالی که ساحل‌شرقی مدت زیادی است که برای پیشرفت در انتظار است زیرا بنادر با دسترسی آسان به بزرگراه‌ها و خطوط ریلی در اولویت خواهند بود.

به گفته گارد ساحلی، حدود ۳۶۰ بندر در ایالات‌متحده وجود دارد و یک منبع مستقر در خاورمیانه گفت: قطر می‌تواند به دنبال سه پروژه بندری باشد. فرودل خاطرنشان کرد: علاقه قطر به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ایالات‌متحده حداقل به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر