| 05:31   
کد خبر : 11992

۳ بازی، ۱۷ گل!

سرمربی منچسترسیتی در زمستان امسال انتخاب جانشین برای فران تورس را رد کرد.

پیام نو| سرمربی منچسترسیتی در زمستان امسال انتخاب جانشین برای فران تورس را رد کرد و با توجه به اینکه تیمش در فرم هجومی فوق العاده ای قرار دارد، چرا او این کار را نکند؟

به نظر می رسد منچسترسیتی مشکلات گلزنی خود را پشت سر گذاشته است. در مجموع به ثمر رسیدن 17 گل در سه مسابقه مطمئناً این موضوع را تأیید می کند.  اگر بخواهید یک مثال باورنکردنی را توضیح بدهید باید به این توجه کنید که لسترسیتی در 10 دقیقه برابر آنها 3 گل دریافت کرد! 

6 گل مقابل لستر در ادامه به ثمر رسیدن چهار گل خارج از خانه برابر نیوکاسل و 7 گل مقابل لیدز تنها طی 12 روز شگفت انگیز و یک کریسمس هیجانی به نظر می رسد. این یک پاسخ عالی بود، زیرا تهدیدی که برای دفاع از عنوان قهرمانی منچسترسیتی وجود داشت همیشه فقدان یک گلزن تضمین شده را احاطه کرده است؛ با این وجود پپ گواردیولا اعتراف کرد سیتی باید بدون داشتن مهاجمی که بتواند 30 بار در فصل گلزنی کند، با وضعیتی که دارد کنار بیاید.

البته سرمربی منچسترسیتی یک مهاجم می‌خواست، اما تعقیب ناموفق تابستانی آنها برای جذب هری کین به این معنا بود که او بار دیگر مجبور شد با استفاده از ترکیبی از شماره 9های کاذب، وینگرهای وارونه و هافبک‌های هجومی یک چالش را طراحی کند. چند پیروزی آسان در اوایل فصل وجود داشت، اما بسیاری از بردها سخت تر از امتیازات راحت بود که در دوران سلطنت گواردیولا به یک هنجار تبدیل شده بود. حتی صحبت هایی در مورد اینکه قهرمان لیگ برتر در ژانویه امسال برای جذب یک مهاجم جدید پیش می‌رود هم مطرح شد، اما گواردیولا به سرعت این احتمال را در شب کریسمس قطع کرد و گفت: «نه، ما هیچ مهاجمی را در ژانویه به تیم اضافه نمی‌کنیم».

در حالی که به نظر می رسد همه چیز اکنون در جای خود قرار دارد، او احتمالاً حق داشت که این کار را انجام دهد. بازیکنان سیتی مسئولیت گلزنی را در زمانی از فصل که واقعاً مهم است به اشتراک می‌گذارند، به‌ویژه در شرایطی که افزایش شیوع کرونا باعث خرابی برنامه بازی‌ها هم می‌شود. در مقابل لسترسیتی، آنها پنج نام مختلف در لیست گلزنان داشتند. در مجموع، 19 بازیکن در این فصل برای منچسترسیتی گلزنی کرده اند! رحیم استرلینگ دو گل مقابل روباه‌ها به ثمر رساند. او اکنون در چهار بازی متوالی لیگ برتر گلزنی کرده است؛ بازیکنی که چندی پیش در جستجوی زمان بازی، تهدید به ترک تیم می کرد، اکنون دوباره غیرقابل تعویض شده است.  گواردیولا گفت: «او در بازی یک مقابل یک بسیار تهاجمی بود، تعهدش برای رسیدن به محوطه جریمه واقعا خوب بود».

کوین دی بروین، ریاض محرز، ایلکای گوندوگان و آیمریک لاپورته بقیه گل‌ها را به ثمر رساندند. اگرچه به نظر می رسید این کافی نبود، پنج گلزن مختلف دیگر در پیروزی مقابل لیدز و نیوکاسل وجود داشت. در ابتدای ماه، از گواردیولا پرسیده شد که آیا نگران این است که کمبود گل ممکن است به قیمت عدم دستیابی منچسترسیتی به قهرمانی تمام شود یا خیر.

سیتی با یک امتیاز اختلاف در صدر جدول رده بندی لیگ برتر بود، اما تفاضل گل بدتری نسبت به چلسی و لیورپول داشت. در واقع، آنها 9 گل از تیم یورگن کلوپ عقب بودند و اکنون سه گل از آنها جلوتر هستند! گواردیولا به طرز قابل توجهی نگران نبود و اصرار داشت که گل‌ها در نهایت به دست می‌آیند و ترجیح می‌داد بر موقعیت‌های ایجاد شده تمرکز کند تا از دست دادن فرصت‌های گلزنی. آن فرصت ها هنوز در حال ایجاد هستند و اکنون از آنها به شکل خیلی بهتری استفاده می شود.

منچسترسیتی در «باکسینگ دی» با فرمی عالی شروع کرد و در عرض 25 دقیقه چهار گل پیش افتاد و لسترسیتی نتوانست با حرکت ویرانگر استرلینگ، دی بروین، برناردو سیلوا و محرز در خط حمله کنار بیاید، اما پس از آن بخش فوق‌العاده درهم‌تنیدگی از راه رسید، زیرا سیتی سه گل دریافت کرد و روباه‌ها تهدید به کامبکی باورنکردنی کردند.

هنگامی که حریفان ضدحمله خود را درست انجام دهند، می توانند سیتی را با مشکل مواجه کنند. گواردیولا به بی بی سی اسپورت گفت: «این یک بازی باکسینگ دی بود.  بازی خوبی بود برای تماشا و سه امتیاز دیگر. ما به راه خود ادامه می دهیم. کیفیت بازیکنانی که ما این حجم از اقدامات را برای گلزنی تولید کرده ایم. هیچ مدیر و تاکتیکی بدون کیفیت نمی تواند آن را حل کند.».

گواردیولا می‌خواهد ترکیبی عالی از تعداد زیادی گل داشته باشد و هیچ گلی دریافت نکند، اما تمرکز نکردن روی نکات مثبت در آستانه سال جدید، سخت است. سیتی با وجود اینکه یک بازی بیشتر انجام داده، با 6 امتیاز اختلاف در صدر جدول است و اکنون در 9 بازی متوالی لیگ برتر در میان هجوم گل‌های زیاد پیروز شده است. تیم گواردیولا دوباره یک روند هیجان انگیز را شروع کرده و برای دستیابی به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس بسیار خطرناک به نظر می‌رسد.

ارسال نظر