| 01:24   
کد خبر : 12015

العربیه:

شبکه سعودی العربیه به نقل از "برخی دیپلمات‌ها" با تاکید بر اینکه تنها چند هفته با رسیدن به توافق درخصوص برنامه هسته‌ای ایران فاصله داریم اعلام کرد: به نظر می رسد که اوایل فوریه تاریخ واقعی پایان مذاکرات باشد

به گزارش پیام نو؛ با توجه به اینکه دور هشتم مذاکرات هسته ای ایران در وین درحال برگزاری است برخی منابع دیپلماتیک به شبکه سعودی العربیه گفته‌اند به نظر می رسد که اوایل ماه فوریه آتی یک تاریخ واقعی برای پایان مذاکرات باشد و برنامه هسته ای ایران اکنون همانند سال گذشته نیست.

این منابع دیپلماتیک گفتند که ایرانی با جدیت مذاکره می کنند و خواهان توافقی برای فروش نفت خود هستند اما نمی دانیم که تلاش های آنان به کجا خواهد رسید.

این منابع درخصوص ضمانت هایی که ایران خواستار آن ها است نیز خاطرنشان کردند: این مطالبات پیچیده هستند و همچنان نمی دانیم که چگونه از آن ها عبور کنیم.

شبکه العربیه در بخش دیگری نیز به نقل از چند دیپلمات تاکید کرد: تنها چند هفته با رسیدن به توافق درخصوص برنامه هسته ای ایران فاصله داریم.

هشتمین دور از گفت‌وگوهای رفع تحریم عصر  روزدوشنبه ۶ دی با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که تاکنون پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین طی هفته‌ی اخیر حاصل شده است.

وی در ادامه عنوان کرد، هنوز برای گفتن این‌که پیشرفت در مذاکرات تا چه حد بنیادی است، زود است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایران باید در زمینه برنامه هسته‌ایش خویشتن‌داری و در وین از خود فوریت نشان دهد.

منبع:ایسنا

ارسال نظر