| 21:09   
کد خبر : 12021

۳۲۷ روز تا شروع آخرین نسخه از دوره‌‌ای که از جام جهانی به یادگار مانده، باقی مانده است.

پیام نو| 327 روز تا شروع آخرین نسخه از دوره‌‌ای که از جام جهانی به یادگار مانده، باقی مانده است. فیفا قرار است نسخه جدید مسابقات جام جهانی را هر دو سال یکبار برگزار کند. رقابت‌های باشگاهی باید زمانی که تنها چند ماه از زمان آن می‌گذرد، متوقف شود تا بازیکنان بتوانند روی تیم های ملی خود تمرکز کنند و به این ترتیب، چالش حضور در جام جهانی قطر را آماده کنند. این مسابقات برای اولین بار در خاورمیانه و در کشوری برگزار می شود که عملا تمامی ورزشگاه ها را برای میزبانی این مسابقات از نو ایجاد کرده است.

همه‌گیری کووید-19 به این معناست که تقویم‌های مسابقات باید فشرده‌تر باشند و به این ترتیب تماشاگر می‌تواند تنها در یک سال و نیم پس از قهرمانی اروپا، بازی‌های المپیک و جام جهانی لذت ببرد. برعکس، بازنده اصلی فوتبالیست است، زیرا او علاوه بر تعهدات بین المللی، لیست بلندبالایی از مسابقات باشگاهی را در پیش رو دارد.

جاده قطر

پنجشنبه 31 مارس 2022 یکی از مورد انتظارترین لحظات این رویداد جهانی رقم می‌خورد. این تاریخ دو روز پس از پایان بازی‌‌های دور پلی آف رخ می دهد و لحظه قرعه کشی گروه ها برای جام جهانی قطر خواهد بود. فیفا هفتاد و دومین کنگره عادی خود را در دوحه، پایتخت قطر برگزار خواهد کرد.

فرمت توزیع تیم ها در سیدهای مختلف با فرمت های برگزار شده در دوره های قبلی جام جهانی یکسان خواهد بود. انتخاب ها در چهار دسته تقسیم می شوند و بر اساس رده بندی فیفا ترتیب داده می شوند. قطر، میزبان، بدون سید خواهد بود. گروه هایی از «‌A» تا «G» وجود خواهد داشت، بنابراین در مجموع هشت گروه با چهار تیم در هر یک از آنها تشکیل می شود.

راه فعلی تیم ها به اینگونه است: در حال حاضر کشورهای اروپایی طبقه بندی شده و همچنین متعلق به CONMEBOL، برزیل و آرژانتین هستند. در مورد قاره کهن، همه تیم هایی که مستقیماً به قطر می روند و همچنین تیم هایی که در پلی آف بازی می کنند، از قبل مشخص شده اند. در بقیه قاره ها، بازی های مقدماتی همچنان برای رسیدن به جام جهانی در حال پیگیری است.

استادیوم‌‌ها؛ جواهری در تاج قطر

بین ورزشگاه های مختلف میزبان جام جهانی قطر هفتاد کیلومتر فاصله وجود دارد. این نیز یکی از ویژگی‌های رویدادی است که در سال 2022 برگزار می شود. میزبان‌های این مسابقه به خود می بالند که هواداران می توانند در مسابقه ای که ساعت 4 بعد از ظهر برگزار می شود، شرکت کنند و سریع به سراغ بازی دیگری بروند که دو ساعت بعد برگزار می شود. واقعیت چیز دیگری است و آن این است که اگرچه آنها با سرعت بسیار خوبی پیش می‌روند، درحالیکه هنوز یک سال به برگزاری جام جهانی مانده، ساخت همه ورزشگاه ها به صورت کامل به پایان نرسیده است.

دوحه به شهری تبدیل شده که میزبان تمام جواهرات تاج فوتبال قطر خواهد بود. هشت استادیوم باشکوه بر فراز شهری برمی خیزند که تمام تلاش خود را می کند تا در مقابل این رویداد بزرگ ججهان فوتبال، قدرت خود را نشان دهد. ورزشگاه لوسیل، محل برگزاری فینال، هنوز در مرحله تکمیل است. از قطر اطمینان می دهند که این یکی از چشمگیرترین ها در جهان است و به طور خاص برای این رویداد ایجاد شده است. ظرفیت بیش از 86 هزار تماشاگر را دارد و از همه آنها قابل توجه‌تر است.

هفت استادیوم دیگر برای جام جهانی 2022 عبارتند از: البیت، جایی که مراسم افتتاحیه با ظرفیت 60000 تماشاگر برگزار می شود. الینوب، با سقف جمع شونده و سیستم خنک کننده. بقیه نیز عبارتند از: احمد بن علی، الزوما، استادیوم شهرک آموزش، بین المللی خلیفه و در آخر، راس ابوعبد.

جام جهانی قطر

تاثیر جام جهانی بر فوتبالیست‌ها

جام جهانی زمانی برگزار می شود که رقابت های باشگاهی از قبل آغاز شده‌اند. لیگ های مختلف باشگاهی، لیگ قهرمانان، لیگ اروپا... زمانی که مسابقات باید قطع شود تا برای قرار قطر آماده شوند، این رقابت‌ها در جریان خواهند بود. بین مرحله آماده سازی و خود مسابقه، فوتبالیست ها در بهترین حالت حدود 6 هفته از باشگاه های خود دور خواهند بود، هفت روز قبل و هفت روز بعد از جام جهانی!

انعطاف‌پذیری در تاریخ‌ها احتمالاً به این معنی است که رقابت برای فصل 2022-2023 از ابتدای آگوست آغاز می‌شود و تا ژوئن ادامه خواهد داشت. هنوز ناشناخته است، اما بدون شک این عاملی است که به طور مستقیم تری برنامه ریزی برای فصل های بعدی را تعیین می کند.

بلیت فروشی

فیفا قیمت بلیت جام جهانی 2022 را اخیرا اعلام کرد. هزینه بلیت بازی های گروهی بین 105 تا 210 دلار بود، در حالی که قیمت بلیت های فینال بین 455 تا 1100 دلار است. شانس کمتری برای تماشاگران برای تماشای مسابقات از استادیوم وجود خواهد داشت زیرا همه‌گیری COVID-19 درجه بندی کمتری در ورزشگاه جام جهانی قطر خواهد داشت. میلیون ها نفر رویای تجربه این رویداد نمادین را دارند اما بهترین هتل و استادیوم فضای محدودی دارد.

بسیاری از هواداران برای جام جهانی فوتبال 2022 بسیار هیجان زده هستند و می خواهند بازی را از استادیوم ببینند اما هنوز بلیت در دسترس نیست.  طبق گفته فیفا به احتمال زیاد بلیت در پایان ژانویه 2022 منتشر خواهد شد. در حالی که باید منتظر باشیم تا قیمت بلیط جام جهانی 2022 را ببینیم، اما دیدن قیمت بلیط جام جهانی 2018 مفید است. متأسفانه در حال حاضر هیچ بلیتی به فروش نمی رسد. هزینه بلیط ممکن است تخمین زده شود برای یک مسابقه گروهی بین 105 تا 210 دلار و بلیط فینال بین 455 تا 1100 دلار است. در جام جهانی روسیه، بازی افتتاحیه 220 تا 550 دلار قیمت داشت. دور حذفی 115تا 245 دلار قیمت داشت؛ در مرحله یک چهارم نهایی بلیت ها 175 تا 365 دلار قیمت گذاری شده بود و در نیمه نهایی 285 تا 750 دلار هزینه تهیه بلیت بود.

جام جهانی قطر

یک میلیون توریست و افزایش اجاره‌ها!

انتظار می رود با افزایش تقاضا، قیمت اجاره هتل‌ها و اماکن عمومی برای اسکان تماشاگران مسابقات در طول جام جهانی 2022 قطر افزایش یابد. یک گزارش محلی املاک و مستغلات پیش‌بینی می‌کند که اجاره واحدهای مسکونی با نرخ‌های متفاوتی در نیمه اول سال آینده(2022) افزایش می‌یابد زیرا انتظار می‌رود بیش از یک میلیون نفر برای جام جهانی فوتبال 2022 وارد قطر شوند!

گزارش هفتگی شرکت توسعه املاک الاسماخ مستقر در قطر که در روز شنبه هفته گذشته منتشر شد، تاکید کرد که بخش املاک و مستغلات در این کشور، حوزه خلیج فارس همچنان بالاترین هزینه را در میان تمام بخش‌ها در طول سال آینده خواهد داشت. از مجموع مصارف بودجه، 74 میلیارد ریال (20.3 میلیارد دلار) در بودجه عمومی دولت به پروژه‌های بزرگ اختصاص داده شده است، زیرا کشور قطر پروژه‌های عمومی را طبق برنامه‌ها و استراتژی‌های تعیین‌شده خود پیش می‌برد.

جام جهانی قطر

ارزش اجاره واحدها با توجه به قیمت تعیین شده مسکن دولتی تعیین می شود، ضمن اینکه مدت اجاره املاک حداقل به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت که مدت قرارداد منعقده با صاحبان املاک است. هدف از این قراردادها بهره مندی از املاک اجاره ای در طول جام جهانی و سپس استفاده از آنها برای اسکان کارکنان از طریق برنامه مسکن دولتی است. در گزارش هفتگی این شرکت، رشید الکعبی، مدیر کل املاک یوتوپیا گفت: هفته سوم ماه جاری شاهد بازگشت نسبی فعالیت با افزایش 94 درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته قبل بود. افزایش قیمت ها با افزایش تقاضا برای آپارتمان های یک خوابه و دو خوابه در نیمه اول سال 2022 همراه خواهد بود.

ارسال نظر