کد خبر : 1569

آسوشیتدپرس گزارش داد:

آسوشیتدپرس گزارش داد: سه دانشجوی ایرانی دیگر به دلیل ممانعت از تحصیل آنها در دانشگاه‌های آمریکا به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند.

به گزارش پیام نو بامداد آسوشیتدپرس، این دانشجویان اعلام کردند که ضمن ممانعت از تحصیل آنها در دانشگاه‌های منطقه «نیو انگلند» با آنها بدرفتاری شده و به طور غیرقانونی از ورودشان به آمریکا جلوگیری شده است.

«پگاه کریمی» ماه جاری میلادی (فوریه) در شکوائیه خود اعلام کرد که ماه اوت از ورودش به فرودگاه بین‌المللی «لوگان» در بوستون ممانعت شده، این در حالی است که وی، روادید دانشجویی برای حضور در «دانشگاه نیوهمپشایر» در شهر منچستر داشت.

«محمد مرادی» نیز در شکایت‌نامه خود آورده است که وی، روادید دانشجویی برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه «نورث‌ایسترن» بوستون داشت اما در ماه اکتبر، زمانی که از شرکت در کنفرانسی در فرانسه باز می‌گشت، از ورودش به آمریکا جلوگیری شد.

«بهزاد رضایی» نیز در شکوائیه خود گفته که روادید دانشجویی برای تحصیل در مقطع دکترا «موسسه پلی‌تکنیک ورسستر» داشت اما در ماه اوت از ورودش به آمریکا ممانعت به عمل آمد.

پیشتر دو دانشجوی ایرانی که از سوی مأموران کنترل مرزی و گمرک آمریکا از ورودشان به ایالات متحده جلوگیری و بازگردانده شدند، به وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایت بردند.

«شهاب دهقانی» و «ریحانه امامی آرندی» دو دانشجوی ایرانی دانشگاه «نورث ایسترن» و «هاروارد» نسبت به بدرفتاری و ممانعت غیرقانونی از ورود به آمریکا از سوی مقام‌های فدرال فرودگاه بین‌المللی لوگان (Logan) بوستون، به وزارت امنیت داخلی آمریکا شکایت کردند.

آمریکا از ماه اوت تاکنون از ورود ۱۲ دانشجوی ایرانی به این کشور ممانعت به عمل آورده است.

 

منبع ایرنا

ارسال نظر