کد خبر : 1984

پاکستان:

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه تدابیر ویژه از سوی این کشور برای مدیریت شیوع کرونا در مرزهای مشترک به کار گرفته است، گفت: تردد ناوگان حمل و نقل تجاری میان ایران و پاکستان در نقطه مرزی تفتان (میرجاوه) ادامه دارد.

به گزارش پیام نو اظهارات این مقام پاکستانی درحالی عنوان می شود که منابع خبری پیش تر گفته بودند که به دلیل تشدید تدابیر برای جلوگیری از شیوع کرونا، فرآیند تبادلات تجاری دو کشور که پس از ۱۳ روز تعلیق ازسرگرفته شده بود، هم اکنون به کُندی پیش می رود.

خانم «عایشه فاروقی» امروز در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در اسلام آباد افزود: هدف پاکستان تضمین سلامت شهروندان چه در داخل و یا خارج از کشور است.

وی افزود: اقدامات موثری در مرزهای زمینی و هوایی به کار گرفته شده و تمامی تلاش ها بر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و یا شناسایی به موقع موارد ابتلا به این بیماری متمرکز است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: برنامه های پزشکی و معاینه اتباع این کشور از مرز تفتان همچنین زائران پاکستانی که از ایران وارد پاکستان می شود، به قوت ادامه دارد و از هیچ تلاشی برای ارائه تسهیلات در این خصوص دریغ نخواهد شد.

وی افزود: تبادلات تجاری در هر دو سوی مرز ایران و پاکستان ادامه دارد و کامیون های باری با انجام معاینه پزشکی رانندگان به مسیر خود ادامه می دهند.

تحولات افغانستان

"عایشه فاروقی" درخصوص مواضع دولت اسلام آباد درباره تحولات فعلی در کابل پس از برگزاری دو مراسم جداگانه تحلیف از سوی "اشرف غنی" و "عبدالله عبدالله" گفت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتیجه رسمی انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد و همانطور که نخست وزیر پاکستان نیز پیام تبریک برای رئیس جمهوری جدید افغانستان ارسال کرده ما خواستار همکاری نزدیک با دولت جدید کابل هستیم.

وی افزود: توافق صلح دوحه میان آمریکا و طالبان یک پیشرفت تاریخی است و ما انتظار داریم تا راه برای گفت وگوهای مستقیم میان تمام گروه های داخل افغانستان هموار شود.

فاروقی درخصوص سفرهای آتی مقامات آمریکایی به پاکستان از جمله "زلمای خلیل زاد" نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان نیز ابراز بی اطلاعی کرد.

رسانه های پاکستانی به نقل از منابع آگاه گفتند که خلیل زاد امروز وارد اسلام آباد خواهد شد.

 

ارسال نظر