کد خبر : 3177

آخرین یافته های پژوهشگران برای درمان کرونا

یکی دیگر از گزینه های امیدوار کننده برای درمان کرونا رمدسیویر است، یک داروی تزریقی که برای مبارزه با آبله تولید شده است. دکتر امیلی لاندون، رئیس اپیدمیولوژیست بیماری‌های عفونی دانشگاه شیکاگو می‌گوید: «رمیدسویر امیدوار کننده‌ترین دارویی است که ما در دسترس داریم، اما دامنه کامل اثرات آن به زودی مشخص نخواهد شد.» داروهای تجدید پذیر مانند رمیدسویر و هیدروکسی کلروکین می‌توانند چندین مرحله نظارتی را پشت سر بگذارند و مستقیماً به آزمایشات اواخر مرحله ارزیابی اثرات بپردازند

 

به گزارش پیام نو؛ دکتر امیلی لاندون، رئیس اپیدمیولوژیست بیماری‌های عفونی دانشگاه شیکاگومی گوید: «برای کسانی که مبتلا به موارد خفیف COVID-۱۹ هستند، استراحت و مایعات فراوان و همچنین مصرف ویتامین‌ها و رژیم غذایی سالم توصیه می‌شود.»

دکتر آلبرت کو، رئیس گروه و استاد اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی ییل، در مورد موارد شدید می‌گوید: «هیچ مدرکی مبنی بر سخت‌گیری علمی معمولی که ما خواهان آن هستیم، برای انجام هرگونه درمان خاص در این مرحله نیست.»

برای کسانی که مبتلا به موارد خفیف COVID-۱۹ هستند، مهم استراحت و استفاده از مایعات زیاد و همچنین ویتامین‌ها و رژیم غذایی سالم است.

اما آزمایش‌هایی در حال انجام است که برخی از گزینه‌های درمانی امیدوارکننده را آزمایش می‌کند. اخیراً یکی از این عناوین در صدر قرار گرفته است: هیدروکسی کلروکین. 

ترامپ بارها و بارها از این دارو (که در حال حاضر در درجه اول برای درمان مالاریا و برخی از بیماری‌های خود ایمنی استفاده می‌شود) به عنوان بخشی از درمان احتمالی بیماری کروناویروس استفاده کرده است. هرچند که متخصصان گفته‌اند که شواهد کافی برای توصیه به درمان در حال حاضر وجود ندارد. 

دکتر آنتونی فاوی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و عضو کارگروه ویروس کاخ سفید می‌گوید: «تحقیقاتی که تاکنون داده‌ها را تولید کرده است در یک کارآزمایی بالینی کنترل شده، انجام نشده است. بنابراین شما واقعاً نمی توانید اظهارات قطعی درباره آن بیان کنید.»

یکی دیگر از گزینه های امیدوار کننده رمدسیویر، یک داروی تزریقی است که برای مبارزه با آبله تولید شده است. دکتر امیلی لاندون، رئیس اپیدمیولوژیست بیماری‌های عفونی دانشگاه شیکاگو می‌گوید: «رمیدسویر امیدوار کننده‌ترین دارویی است که ما در دسترس داریم، اما دامنه کامل اثرات آن به زودی مشخص نخواهد شد.»

داروهای تجدید پذیر مانند رمیدسویر و هیدروکسی کلروکین می‌توانند چندین مرحله نظارتی را پشت سر بگذارند و مستقیماً به آزمایشات اواخر مرحله ارزیابی اثرات بپردازند، در حالی که داروهای جدید مجبور هستند با بسیاری از موانع نظارتی روبرو شوند. (هیدروکسی کلروکین قبلاً برای اهداف پزشکی تأیید شده است، در حالی که رمدسویر هر چند به عنوان درمان ابولا مورد آزمایش قرار گرفته است، اما هنوز برای هر چیزی تصویب نشده است.) مجوز استفاده اضطراری که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده صادر شده است می‌تواند روند را برای تولید دارو سرعت ببخشد. اما داروهای جدیدتر، حتی پس از تأیید معمولاً حداقل شش ماه طول می کشد تا وارد بازار شوند.

 

منبع دیده بان ایران

ارسال نظر