کد خبر : 3553

نیکلاس مادورو در در راه سفر؛

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا با قدردانی از ایران برای ارسال سوخت به این کشور با وجود تحریم‌های آمریکا اعلام کرد به زودی به ایران سفر خواهد کرد.

به گزارش پیام نو، رویترز گزارش داد نیکلاس مادورو ، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، به زودی به ایران سفر خواهد کرد. مادورو روز گذشته بار دیگر و در پیامی در صفحه توییتر خود از ارسال نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا قدردانی کرد و ایران را کشوری شجاع خواند.

همزمان با پهلوگیری پنجمین نفتکش حامل مشتقات نفتی ایرانی در بندر ونزوئلا، مادورو هم این پیام را منتشر کرده است. مادورو از همکاری ایرانی‌ها با ونزوئلا که در شرایط تحریم قرار دارد، تقدیر کرد. او همچنین شجاعت و همکاری ایرانی‌ها را ستود.

در حالی که ونزوئلا تحت شدیدترین رژیم تحریمی آمریکا قرار دارد، با مشکلات متعدد اقتصادی دست به گریبان است. تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا باعث شده که این کشور با مشکلات عدیده‌ای در حوزه سوخت مواجه شود.

ارسال مشتقات نفتی ایران به ونزوئلا در حالی که هر دو کشور از تحریم‌های آمریکا رنج می‌برند، می‌تواند به اقتصاد هر دو کشور کمک کند.

پهلوگیری نفتکش‌های ایرانی موجی از خوشحالی و رضایت را در میان مردم ونزوئلا ایجاد کرد تا آنجایی که پرچم کشورمان در نقاط مختلفی از این کشور به اهتزاز درآمد.

اما رویترز هنوز خبری درباره اعلام اینکه مادورو چیزی با خود می‌خواهد به تهران بیاورد اعلام نکرده است. در گذشته برخی گمانه‌زنی کرده بودند که ونزوئلا به ایران طلا داده است که توسط سفیر ایران تکذیب شد. اما هنوز معلوم نشده ونزوئلا در قبال بنزین چه چیزی به ایران داده است. احتمالا یکی از دلایل سفر مادورو به ایران، مسایل اقتصادی و ادامه ارسال بنزین به ونزوئلاست.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

ارسال نظر