کد خبر : 461

مسؤولان مصری در راستای آمادگی برای جشن‌های کریسمس و سال نو حالت آماده‌باش اعلام کرده و تدابیر امنیتی را اطراف کلیساهای این کشور در پیش گرفتند.

مسؤولان مصری در راستای آمادگی برای جشن‌های کریسمس و سال نو حالت آماده‌باش اعلام کرده و تدابیر امنیتی را اطراف کلیساهای این کشور در پیش گرفتند.

به گزارش پیام نو به نقل از پایگاه خبری العربیه، وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد، اقدامات امنیتی در تمامی استان‌های این کشور جهت آمادگی برای جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی و نیز تامین امنیت شرکت‌کنندگان در این جشن‌ها چه نمازگزاران و چه آنهایی که به کلیساها و دیرها مراجعه می‌کنند، افزایش داده شدند.

همچنین این وزارتخانه تاکید کرد: طرحی که تمامی بخش‌های وزارتخانه در آن شرکت دارند، تصویب شد، این طرح شامل استقرار تمام وقت نیروهای واکنش سریع در کنار نیروهای امنیتی در خیابان‌ها و میدان‌ها و نیز اطراف مکان‌های دینی برای کنترل وضعیت امنیتی و ایجاد فضاهایی امن است. در ادامه این بیانیه آمده است، نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت، مقابله فوری و جدی با تمامی مواردی که می‌توانند این فضاها را بر هم بزنند، در محورها، خیابان‌ها، میدان‌ها، مناطق و زیرساخت‌های مهم و مراکز دینی در تمامی استان‌های مصر به صورت گسترده‌ای مستقر شدند.

بر اساس گزارش وزارت کشور مصر، طرح‌های امنیتی شامل افزایش تعداد نیروهای امنیتی، تعیین مراکز و نقاط بازرسی، استقرار نیروهای تحقیقاتی و سرویس‌های مخفی و نیز پلیس زنان برای مشارکت در بازرسی‌ها و عملیات‌های امنیتی هستند. همچنین از سگ‌های پلیس، حراست و حفاظت مدنی در بازرسی اطراف زیرساخت‌ها و پاکسازی آنها کمک گرفته شده و آنها برای نظارت بر عملکردهای امنیتی‌ در تمامی سطوح در میدان‌ها حضور دارند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر