کد خبر : 463

یک مقام امنیتی استان ذی قار در این مورد اعلام کرد که معترضان چهار پل مهم و پرتردد «آهن، زیتون، پیروزی و تمدن» را در مرکز ناصریه بسته اند.

در ادامه اعتراض ها در «ناصریه» مرکز استان «ذی قار» که از یکشنبه گذشته شدت بیشتری یافته است، معترضان امروز (سه شنبه) چهار پل در مرکز این شهر را مسدود کردند. به گزارش ایرنا، یک مقام امنیتی استان ذی قار در این مورد اعلام کرد که معترضان چهار پل مهم و پرتردد «آهن، زیتون، پیروزی و تمدن» را در مرکز ناصریه بسته اند.

وی در مصاحبه با روزنامه "بغداد الیوم" گفت: شماری از تظاهرکنندگان خشمگین، در اعتراض به عدم پاسخ دولت به خواسته هایشان با آتش زدن لاستیک و ایجاد مانع فیزیکی عبور و مرو از این پل ها را مختل کردند.

او ادامه داد که معترضان در استان ذی قار خواستار تصویب قانون منصفانه و عادلانه انتخابات از سوی مجلس هستند.

شهرهای ناصریه، دیوانیه، کوت، العماره، بصره، نجف، کربلا و بغداد پایتخت عراق از مهر ماه گذشته همچنان شاهد اعتراض های مردمی است.

معترضان در آغاز خواهان اصلاحاتی در دولت برای برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی بودند، اما در ادامه با استعفای "عادل عبدالمهدی" از نخست وزیری و عدم گشایش در امور اجرایی و سیاسی کشور و اختلاف نظرها میان گروه های سیاسی، خواستار استعفا و تعلیق دولت شدند.

این اعتراض ها افزون بر مختل کردن فعالیت های اداری، آموزشی و حتی اقتصادی مناطق درگیر با ورود جریان های مشکوک و وابسته به دشمنان عراق صدها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

 

ارسال نظر