کد خبر : 5109

در آستانه انتخابات 2020 آمریکا اتفاق افتاد

«جو بایدن»کاندیدای حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آینده، در حمله خود به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا از حدیثی از پیامبر اسلام(ص) استفاده کرد.

به گزارش پیام نو، بایدن مسلمانان آمریکا را برای پیوستن به نبرد وی برای شکست دونالد ترامپ  جمهوریخواه و رئیس جمهور کنونی آمریکا تشویق کرد.

کاندیدای دموکرات ها به انجمن «یک میلیون مسلمان برای رأی به جو بایدن»وعده داد که در کنار اقلیت های مسلمان در سراسر جهان قرار می گیردو تصریح کرد: «این بسیار عالی است که انجمن شما بتواند یک میلیون رای مسلمانان آمریکا را برای حمایت از من در انتخابات ریاست جمهوری جمع کند.»

جو بایدن در ادامه این حدیث پیامبر را یاد آورد:«من رأی منکم منکرا فلیغیره بیده فإن لم یستطع فبلسانه فإن لم یستطع فبقلبه و ذلک أضعف الإیمان».(هر کس از شما منکری ببیند (باید) به دست خویش مانع آن شود و اگر نتواند به زبان و اگر نتواند به دل مانع شود که حداقل ایمان همین است.)

وی خطاب به این انجمن تأکید کرد که در انتخابات آینده باید کاری کنید.

بایدن تصریح کرد:« می خواهم رای ات را به دست بیاورم زیرا او(ترامپ) صلاحیت ریاست جمهوری ندارد...می خواهم با شراکت تو کار کنم.مطمئن باش که رای تو در فرایند تصمیم گیری تأثیر دارد و ما باید امت مان را بار دیگر بسازیم».

جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در سخنانی خطاب به انجمن «یک میلیون مسلمان برای رأی به جو بایدن» گفت اگر گروه شما بتواند یک میلیون رأی مسلمانان آمریکا را برای حمایت از من در انتخابات ریاست جمهوری جمع کند، اقدام بسیار جالبی خواهد بود.

وی در ادامه افزود ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود اقلیت‌های مسلمان و لاتین و شهروندان آفریقایی تبار را تحت فشار قرار داد.

بایدن گفت ترامپ با اظهارات و رفتارهای خود در آمریکا نفرت را گسترش داد. نباید ترامپ در انتخابات آینده پیروز شود و من از شما می خواهم برای مقابله با نفرت پراکنی در کشورمان ما را یاری کنید.

بایدن تأکید کرد در آمریکا اختلاف طبقاتی زیادی بین ثروتمندان و فقرا وجود دارد و ما باید این مشکل را که بر زندگی مسلمانان آمریکا تأثیر می گذارد, حل کنیم.

وی افزود در اولین روز انتخابم به عنوان رئیس جمهور آمریکا ممنوعیت ورود شهروندان کشورهای اسلامی به آمریکا را که در دولت ترامپ تصویب شد، لغو خواهم کرد.

بایدن گفت من تنها خواهان حمایت شما نیستم زیرا گزینه ها غیرقابل تصور هستند. من می خواهم رای شما را نه تنها به خاطر اینکه او ارزش ریاست جمهوری را ندارد بدست آورم بلکه می خواهم با شما همکاری و مشارکت کنم تا صدای شما در فرآیند تصمیم گیری و در حالیکه کشور خود را بازسازی می کنیم؛ شنیده شود.

وی گفت ما باید کشور خود را بهتر بسازیم. هم اکنون با سه بحران در این کشور روبرو هستیم. ما با بحران سلامتی روبرو هستیم.این همه گیری در مسیری نادرست حرکت می کند. ما با بحران اقتصادی روبرو هستیم. میلیونها آمریکایی بیکار هستند و کسب و کارهای کوچک برای نجات خود دست و پا می زنند. ما همچنین با بحران بی عدالتی نژادی روبرو هستیم. این موضوعی است که سیاهان و رنگین پوستان به طور ویژه مسلمانان آمریکایی و از سیاه پوستان مسلمان آن را درک کرده اند.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود این فراتر از بحران آب و هوا و بی عدالتی‌های اقتصادی است. این موضوع سبب شکاف در این کشور شده است. در همه این مسائل مهم مسلمانان آمریکایی نتوانسته اند سهم خود را ایفا و راه حلی برای رسیدن به راه حل‌های واقعی ارائه کنند. در هر کدام از این موارد به وجود مسلمانان آمریکایی در موفقیت‌های ما اشاره‌ای نمی‌شود.

بایدن گفت از پزشکان مسلمان تا کارگران خط مقدم به آن‌ها توجهی نمی‌شود. آن‌ها ۲۴ ساعته تلاش می‌کنند تا این ویروس را شکست دهند. آن‌ها زندگی خود را در این فرآیند به خطر می‌اندازند. مسلمانانی که در بخش کسب و کار‌های کوچک فعالیت می‌کنند و به منزله ستون‌های این کشور هستند آن‌ها نگران این است که چگونه کسب و کار خود را حفظ کنند.

 

ارسال نظر