کد خبر : 5530

مقامات لبنان: تروریستی نبود

خبرنگار شبکه خبری المیادین به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد: این انفجار تروریستی نبوده است.

به گزارش پیام نو، منابع خبری عصر سه‌شنبه از وقوع انفجار در انبار مواد محترقه در بندر بیروت گزارش دادند. ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد، آتش‌سوزی بزرگی در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت رخ داده است.

بر اساس این گزارش، صدای انفجار به قدری شدید بوده که در پایتخت و حومه شنیده شده است و نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

در همین ارتباط خبرنگار شبکه خبری المیادین به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد: این انفجار تروریستی نبوده است. وزیر بهداشت لبنان نیز با تأیید خبر وقوع انفجار در بندر بیروت، گفت: انفجار مواد محترقه باعث وقوع این حادثه شده است و براثر این انفجار شمار زیادی زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی و درمانی گزارش داد بر اثر این انفجار در بندر بیروت دستکم ۱۰ نفر کشته شدند. در همین حال بیمارستان‌های لبنان از مردم درخواست کردند که برای اهدای خون به مراکز بیمارستانی مراجعه کنند.

مدیرکل گمرک لبنان اعلام کرد: ماده نیترات باعث وقوع انفجار در بندر بیروت شده است و سیلوهای غله کاملا در این انفجار تخریب شدند. از سوی دیگر شبکه الجزیره قطر به نقل از «مروان عبود» استاندار بیروت گزارش داد: حجم خسارت‌های این انفجار بسیار زیاد است. بنابر گزارش المیادین، صدها نفر در این انفجار زخمی و به بیمارستان نزدیک مکان انفجار منتقل شدند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نخستین واکنش به این انفجار ابراز امیدواری کرد به مردم لبنان آسیبی نرسیده باشد. فرهان حق روز سه‌شنبه در نشست خبری روزانه در پاسخ به این سوال که آیا در انفجار به دفتر سازمان ملل یا نیروهای آن در لبنان آسیبی رسیده است، افزود: تا الان هیچ اطلاعاتی از انفجار لبنان به دستمان نرسیده است. وی ادامه داد: هنوز گزارشی از آسیب دیدن نیروهای سازمان ملل متحد در آن کشور به ما نرسیده است اما امیدواریم آنها و مردم لبنان در این حادثه در سلامت باشند. معاون سخنگوی سازمان ملل متحد اضافه کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که مطمئن شویم ایمنی مردم لبنان تامین می شود و آسیبی به آنها نرسد.

ارسال نظر