کد خبر : 5686

معاون وزیر خارجه اوکراین:

معاون وزیر خارجه اوکراین در واکنش به صحبت‌های رئیس کل بیمه مرکزی درباره مسئله پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی، گفت ایران مسئولیت پرداخت غرامت را برعهده دارد.

پیام نو| وزارت خارجه اوکراین اعلام کرد علیرغم آن که هواپیمای سانحه‌دیده «بوئینگ ۷۳۷» اوکراین تحت پوشش شرکت‌های ایرانی نبوده و توسط شرکت‌های اروپایی ثبت شده بود، تهران مسئولیت پرداخت غرامت آن را برعهده دارد.

معاون وزیر خارجه اوکراین در شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» اعلام کرد: در واقع هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در یکی از شرکت‌های بیمه اروپایی بیمه شده بود، که آن هم در مقابل خطرات، خود را در بیمه‌گذاران دیگر بیمه اتکایی کرده بود. در نتیجه، ایران ملزم به جبران خساراتِ هواپیمای خطوط هوایی اوکراین است، حتی اگر به طور مستقیم این کار را نکند اما از طریق سلسله مراتب درخواست غرامت از شرکت‌های بیمه مربوطه (این کار انجام بگیرد)، بهرحال موضوع همچنان درباره همان غرامت‌هاست.

او همچنین گفت در مذاکرات دو جانبه با ایران، طرف ایرانی برای پرداخت خسارات از جمله به خطوط هوایی اوکراین اعلام آمادگی کرده بود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران روز دوشنبه درباره پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی گفت: این هواپیما توسط شرکت‌های بیمه‌ای در اوکراین و اتکایی اروپایی تحت پوشش قرار گرفته بود و شرکت‌های ایرانی ارتباطی با این موضوع ندارند.

منبع: اعتمادآنلاین

 

ارسال نظر