کد خبر : 6137

مطالعه محققان سنگاپوری نشان داد؛

محققان سنگاپوری، شاخه جدید کروناویروس را شناسایی کردند.

به گزارش پیام نو، مطالعه محققان سنگاپوری نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به "کووید-۱۹" که به شاخه جدید کروناویروس آلوده شده‌اند، وضعیت بالینی بهتری دارند. از جمله این شرایط می‌توان گفت کاهش سطح اکسیژن خون در این افراد کمتر بود و همچنین عده کمتری از آنها نیازمند مراقبت ویژه هستند.

این مطالعه همچنین نشان داد که بخش زیادی از ژنوم این شاخه جدید حذف شده، در نتیجه پاسخ ایمنی قوی‌تر بدن را به همراه دارد.

محققانی که در این پروژه شرکت کردند، از موسسات مختلف سنگاپور از جمله مرکز ملی بیماری‌های عفونی(NCID)، آژانس علوم، فناوری و تحقیقات و دانشکده پزشکی دوک و دانشگاه ملی سنگاپور بودند.

"گاوین اسمیت"(Gavin Smith) از محققان پروژه گفت: این مطالعات اولین داده‌های قانع کننده‌ای را نشان می‌دهد که یک جهش در ویروس " SARS-CoV-۲" بر شدت بیماری در بیماران تاثیر گذاشته است.

این محققان گفتند که یافته‌های آنها پیامدهای مطلوبی برای توسعه واکسن و درمان کووید-۱۹ دارد.

این شاخه جدید که احتمالا از ووهان چین می‌آید، در یک خوشه از عفونت‌ها کشف شده که از ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ میلادی رخ داده است.

یک متخصص در مصاحبه با رویترز گفت: بروز جهش در ویروس‌ها شاید چیز خوبی باشد.

"پائول تامبیا"( Paul Tambyah) از دانشگاه ملی سنگاپور گفت: ویروس‌ها زمانی‌که جهش می‌یابند، شدت آن‌ها کم می‌شود تا افراد بیشتری را آلوده کند. البته این آلودگی منجر به مرگ آنها نمی‌شود، چرا که آن‌ها برای ادامه حیات، به میزبان خود بستگی دارند.

نتایج این پژوهش در مجله پزشکی "The Lancet" انتشار یافت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر