کد خبر : 6288

پزشکان انگلیسی مطرح کردند؛

پزشکان انگلیسی در یک بررسی جدید مطرح کردند که ماسک، جایگزینِ فاصله‌گذاری فیزیکی نیست بلکه این دو فاکتور باید همزمان با هم بکار گرفته شود.

به گزارش پیام نو، متخصصان سلامت در یک مطالعه جدید مطرح کرده‌اند: استفاده از ماسک موجب شده تا بسیاری از افراد توصیه‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند چرا که احساس راحتی بیشتری هنگام نشستن یا ایستادن در کنار یکدیگر دارند.

به گفته محققان انگلیسی، برخی افراد در صورتِ استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی لازم را از افرادی که ماسک به صورت دارند رعایت نمی‌کنند.
چند روش برای ضدعفونی ماسک‌های چند بار مصرف
در این بررسی مشخص شد برخی افراد که معتقدند استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بیشتر احتمال دارد در برخورد با افرادی که ماسک به صورت دارند، فاصله فیزیکی را رعایت نکنند.
پزشکان انگلیسی تاکید کردند: به طور کلی استفاده از ماسک می تواند خطر شیوع بیماری کووید-۱۹ را کاهش دهد اما این امر نباید موجب شود که افراد احساس امنیت بیشتری کرده و خطرات دیگر از جمله کاهش فاصله فیزیکی با دیگران را نادیده بگیرند.
متخصصان انگلیسی متذکر شدند درصورتیکه دولت‌ِ این کشور به دنبال آن است تا انتقال ویروس را به حداقل برساند، لازم است دستورالعمل‌های خود را به طور شفاف ارائه دهد.
 به گفته محققان، ماسک، جایگزینِ فاصله‌گذاری فیزیکی نیست بلکه این دو فاکتور باید همزمان با هم بکار گرفته شود تا در مهار همه‌گیری موثر باشد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر