کد خبر : 6347

دونالد ترامپ در حالی در چهارمین و آخرین شب کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه به ایراد سخنرانی در محوطه چمن کاخ سفید پرداخت که در این سخنرانی ضمن تعریف از دستاوردهایش حملات سختی را علیه رقیب خود جو بایدن مطرح کرد.

به گزارش پیام نو به نقل از پایگاه ان.پی.آر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی خود در این شب رسما پذیرای نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آتی شد در حالی که همزمان یک اجرای موسیقی و آتش بازی انجام شد.

رسانه های آمریکا گزارش دادند بیشتر افراد حاضر در این مراسم به رغم تداوم شیوع کروناویروس در این کشور ماسک به صورت نداشتند در حالی که همین مساله شیوع بیماری قبلا باعث تغییر برنامه برگزاری این کنوانسیون شده بود.

در عین حال همزمان با این مراسم معترضان ضد نژادپرستی و خشونت پلیس در خیابانهای اطراف کاخ سفید تجمع کردند.

ترامپ در سخنرانی خود عنوان کرد:  این مهمترین انتخابات تاریخ کشور ما است. تا کنون هرگز یک چنین میزان اختلافی بین دو حزب یا دو فرد، از نظر ایدئولوژی، فلسفه یا دیدگاه نسبت به زمان فعلی وجود نداشته است.

ترامپ در ادامه این سخنرانی خود شروع به تعریف از کارهایی که دستاورد خود می دانست کرده و مدعی شد که به وعده اش برای "دوباره آمریکا را بزرگ ساختن" عمل کرده است.

در ادامه او حملات تندش را به جو بایدن، رقیب انتخاباتی دموکراتش که شعارش "مبارزه برای روح آمریکا" بوده را شروع کرده  و گفت: او ناجی روح آمریکا نیست. او نابودکننده مشاغل آمریکاست و اگر فرصت تغییر را به دست بیاورد بزرگی آمریکا را هم نابود می کند.

او وعده بایدن در سخنرانی اش برای پذیرش نامزدی رسمی خود در کنوانسیون حزب دموکرات مبنی بر اینکه "بر این فصل تاریکی در آمریکا غلبه می کند" را به چالش کشیده و گفت: آمریکا سرزمینی که گرفتار تاریکی باشد نیست. آمریکا "مشعلی است که کل جهان را روشن می کند."

در حالی که کاخ سفید پیش زمینه برگزاری این مراسم بود و صحنه بزرگی همراه با علامتهای تبلیغاتی حمایت از ترامپ و مایک پنس در جای جای محل تدارک دیده شد اما نشانه چندانی از ماسک زدن شرکت کنندگان در این مراسم وجود نداشت. یک مقام کاخ سفید به ان.پی.آر گفت از افراد دعوت شده به این مراسم تست گرفته نشده اما از هر کسی که انتظار نزدیک شدنش به رئیس جمهور وجود داشت تست گرفته شده است.

رئیس جمهور آمریکا موضوع انتخابات ماه نوامبر را حفظ دستاوردهایی که حاصل کرده در مقابل یک دستور کار دموکرات که قصد خنثی ساختن این دستاوردها در حوزه اقتصاد و در پیش گرفتن یک دولت بزرگ را دارد خواند.

او عنوان کرد: در این انتخابات تصمیم گرفته خواهد شد که آیا ما از سبک زندگی آمریکایی دفاع کنیم و یا اجازه می دهیم یک جنبش رادیکال کاملا آن را برچیده و از بین ببرد. در این انتخابات مشخص می شود که آیا ما اجازه می دهیم یک دستور کار سوسیالیست سرنوشت محبوب ما را از بین ببرد یا این که ما رویای آمریکایی را نجات می دهیم.

ترامپ در بخش دیگری از این سخنرانی خود وعده داد تا پایان سال جاری میلادی واکسن کروناویروس در آمریکا عرضه شود.

وی گفت: در ماه های اخیر کشور ما و کل دنیا درگیر یک دشمن نادیدنی جدید و قدرتمند شده است. ما همچون آمریکایی های شجاع مقابلمان، در حال رسیدگی به این چالش هستیم. ما در حال ارائه درمانهای نجات بخش بوده و واکسن را تا قبل از پایان سال جاری میلادی و یا حتی زودتر از آن تولید خواهیم کرد.

ترامپ در ادامه وعده داد: ما در دوره ریاست جمهوری جدید بار دیگر بزرگترین اقصاد تاریخمان را ایجاد خواهیم کرد و سریعا اشتغال را به صورت تمام و کمال بر خواهیم گرداند و درآمدهای فزاینده و رکوردی در موفقیت خواهیم داشت.

ترامپ در سخنرانی خود گفت: در کنوانسیون ملی حزب دموکرات، جو بایدن و اعضای حزبش مکررا به آمریکا به عنوان سرزمین نژادپرستی و بی عدالتی اقتصادی و اجتماعی حمله کردند. بنا بر این امشب از شما یک سوال ساده می پرسم: چطور حزب دموکرات می تواند خواستار رهبری کشور ما باشد وقتی اینقدرزمان را صرف پایین کشیدن کشور ما می کند؟

در مراسم مذکور ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا و چندین تن از اعضای برجسته حزب جمهوریخواه شامل رودی جویانی، شهردار سابق نیویورک، سناتور تام کاتن، بن کارسون، وزیر مسکن آمریکا، میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا، جارون اسمیت، مشاور کاخ سفید و معروف ترین حامی سیاهپوست ترامپ و چند تن دیگر در حمایت از ترامپ سخنرانی کردند.

ایوانکا ترامپ در این مراسم درباره پدرش گفت: من امشب مقابل شما به عنوان کسی که مفتخر به دختر رئیس جمهور مردم بودن است ایستاده ام.

او در ادامه خاطر نشان کرد: پدر من اعتقاداتی "قدرتمند" دارد. او میداند به چی اعتقاد دارد و آن چیزی را که فکر می کند می گوید. چه شما با او موافق باشید چه مخالف همواره می دانید او کجا ایستاده است. من تصدیق می کنم که سبک ارتباط پدر من خوشایند همه نیست و من می دانم که توئیتهای او از فیلتر گذر نکرده اند.

او خطاب به ترامپ گفت: مردم به تو به خاطر غیرمتعارف بودن حمله می کنند اما من تو را به خاطر خود واقعی بودن دوست دارم و به خاطر تاثیرگذاریت به تو احترام می گذارم.


منبع: ایسنا

ارسال نظر